eur:
411.02
usd:
394.99
bux:
79323.64
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Peter Sorok

Biczók András: a Mavir élen járhat az innovációban

Vezetni szeretné a villamosipari innovációkat a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt., de ugyanennyire fontos az ellátásbiztonság garantálása – mondta az InfoRádiónak Biczók András, a Mavir július 15-től kinevezett új vezérigazgatója.

A Mavir a 2018-as évet rekordbevétellel zárta, az MVM-csoport egyik legeredményesebb tagvállalatává lépett elő, ez pedig a villamosipar fejlődését képezi le – fogalmazott Biczók András az InfoRádiónak. Az új vezérigazgató a Mavir legfontosabb feladatának az ellátásbiztonság garantálását nevezte, hiszen az, mint fogalmazott, annál, hogy a villamos áram mindenhova megérkezzen, nincsen fontosabb.

A Mavir körüli piaci változások, az új technológiák bevezetése ugyanakkor arra ösztökélik a vállalatot, hogy ezekben

az innovációkban minél nagyobb mértékben részt vegyen, sőt, vezesse ezeket a saját területén

- fogalmazott Biczók András. "Ezek mentén kell újraértelmeznünk alapvetően az ellátásbiztonsági funkciónkat és a feladatunkat is" - tette hozzá.

A vezérigazgató megismételte, a legfontosabb céljuk, hogy azt az ellátásbiztonsági funkciót, amelyet a Mavir eddig is betöltött, továbbra is betöltsék, illetve hogy integrálják azokat a haladó ipari és nem ipari gondolatokat, amelyek az energiaipart érintik, ezáltal nyújtva modern szolgáltatást mindenkinek.

A fejlődés fő irányát alapvetően az új technológiák integrálása jelentheti - mondta Biczók András, és kiemelte: leginkább a szereplők - piaci szereplők, szabályozó hatóságok, minisztériumok - együttműködésére van szükség, hiszen senki sem rendelkezik önmagában a biztos tudással arról, hogy mi fog bekövetkezni a piacon. "Ezért

fontos, hogy megfelelő szintű, mélységű szakmai információmegosztással tudjunk működni"

– mondta az új vezérigazgató.

A Mavirnak pedig a fent említett szereplőkkel, ahogyan Biczók András fogalmazott, proaktívan együttműködve kell megtalálnia azokat a kereteket, amelyekben szükséges és fontos működtetni a magyar rendszert.

Az vezérigazgató végezetül megjegyezte, azokat a gondolatokat keresik is, amelyek hatnak rájuk: klímabarát energiaforrások, az elektromos közlekedés alakulása, az energiatárolás kérdése, ezek mind-mind hatással vannak az átviteli rendszerre. "Külön-külön is rettentő érdekesek, hát még ezeket komplexen nézni, és együttesen választ találni.

Nos, ez a Mavir feladata,

úgy, hogy az ellátásbiztonság alapvetően ne sérüljön. Ebben szeretnénk a jövőben is részt venni, és tovább erősödni" – hangsúlyozta Biczók András.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Az önkormányzati piac 2014 óta, a konszolidáció befejezését követően folyamatos bővülést mutat, és ezzel párhuzamosan az OTP Bank piaci részesedése is növekszik, az elmúlt öt évben meghaladta a piac bővülésének ütemét. A konszolidáció óta eltelt időszakban az önkormányzatok hitelállománya ötszörösére, betétállománya pedig háromszorosára nőtt. 2016 végétől, a feladatok átszervezését követően,  megtakarításaik jelentős mértékben emelkedtek, követve az adóbevételek éven belüli ciklikusságát. Az energiaválság és az infláció azonban jelentősen megnövelte a működési költségeket - ezzel egyidejűleg a központi kormányzat egyes adóbevételeket, például az iparűzési adót csökkentette. Ennek következtében számos önkormányzat, különösen a kisebb településeken, likviditási problémákkal küzd, ami azt is jelenti, hogy megnövekedett az igény a likvid hitelezés iránt. Az OTP Bank októberben megjelent, egyszerűsített önkormányzati folyószámla-hitele ebben segít: a Portfolio a termék részleteiről és az önkormányzatok gazdálkodásának kihívásairól kérdezte Aladics Sándort, a pénzintézet Kereskedelmi Banki Divízójának igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×