eur:
406.49
usd:
378.57
bux:
76250.51
2024. november 8. péntek Zsombor
A fehérvári Huszti Szabolcs (b) és a ferencvárosi Botka Endre a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Ferencvárosi TC-MOL Vidi FC mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2019. március 13-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A Vidi nélkül óriási mínuszt produkál a magyar klubfoci

Az Európa-liga-főtáblás magyar csapat 3,8 milliárd forintnyi plusszal javítja fel a nem túl rózsás 2018-as statisztikát.

Egy év alatt 5 milliárd forinttal nőtt az a keretösszeg, amennyi pénzből a 12 magyar élvonalbeli klubcsapat gazdálkodhatott 2018-ban, a pénz most 30 milliárd forint - írja a Portfolio.hu. A legnagyobb növekedést az ezüstérmes Mol Vidi és a kiesést éppen elkerülő Puskás Akadémia adta a statisztikába. A legkevesebb pénzből a Kisvárda gazdálkodhatott (700 millió forint), de az MTK-val és a Haladással szemben szintén bent maradt (igaz, 2018 elején még NB II-es volt).

A klubok részletes beszámolójából kiderül, hogy

a Mol Vidi elsősorban a szponzorokból és reklámokból gazdagodott meg, egy év alatt 2,2 milliárdról 5,1 milliárdra ugrott az ebből a forrásból származó bevétele,

valószínűleg azért, mert a Mol névadó szponzora lett. Az egyéb bevételek rovatban pedig az Európa-liga-főtáblás teljesítmény bevételei jelentek meg - 10 milliárd forint fölé lökve a klub bevételeit 2018-ban.

A 12 klub össznyeresége 1,6 milliárd forint, ám ha ebből kivesszük a Vidi 3,8 milliárdos nyereségét, akkor mínuszban lenne a bajnokság, nem is kicsit.

(A Ferencváros tőkéje önmagában 1 milliárd forinttal volt kisebb, mint egy évvel korábban.)

A költségvetést az elmúlt évekhez hasonlóan becsülte meg a portál: a csapatokat működtető cégek árbevételéhez hozzáadták az egyéb bevételeket, majd levonták belőle az adózott eredményt. Ennek alapján jött ki, hogy a csapatok átlagosan mintegy 2,5 milliárd forintból gazdálkodtak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Orbán Viktor ismertette a budapesti deklarációt: mi Európát fogjuk naggyá tenni

Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott közös sajtótájékoztatót a miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülése után.

Robert Fico: két köztársasági elnök "a szlovákellenes erők mesterséges terméke"

Elítélte a pozsonyi parlament Andrej Kiska volt köztársasági elnöknek az adóügyben tett lépéseit. A határozati javaslatot azután szavazta meg a törvényhozás, hogy Kiskát adócsalás ügyében jogerősen elítélte a bíróság. Kiska politikai okokat lát az ügye mögött.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.08. péntek, 18:00
Stumpf István
egyetemi tanár, korábbi alkotmánybíró és kancelláriaminiszter, az NKE John Lukács Intézet Amerika Kutatóintézetének emeritus kutatója
Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Menetelés után szusszannak a tőzsdék

Mozgalmas napokon vannak túl a tőzsdék, az elnökválasztás után emelkedett a piac, majd tegnap még egy Fed-kamatdöntés is érkezett, amelyen a várakozásoknak megfelelően 25 bázispontot vágott az amerikai jegybank. Eközben itthon is pörögnek az események, az OTP és a Mol is közzétette hajnalban a negyedéves számait. A bank gyakorlatilag minden fontosabb soron jobb negyedéves eredményeket szállított, mint amire az elemzők számítottak, a bevétel 4, a profit 10 százalékkal lett magasabb a vártnál. A Mol ezzel szemben inkább csökkenést könyvelt el a fontosabb sorokon, és adózott eredménye mintegy 6,5 százalékkal múlta alul a várakozásokat. A két vállalat részvényárfolyama csak mérsékelt elmozdulásokkal reagált a jelentésekre - az OTP emelkedik, míg a Mol esik. Közben a nemzetközi hangulat vegyesen alakul, Európában esnek a tőzsdék, az USA-ban pedig felemás mozgásokat láthatunk, az olajár pedig esik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×