eur:
413.2
usd:
403.55
bux:
81761.77
2025. január 10. péntek Melánia

Nagyot mentek a brókercégek, sokat kaszáltak

Rekordszintű bevételt tettek zsebre a brókercégek az első fél évben. A nyereségük is megugrott és a mérlegük is felduzzadt, részben a Citi–Erste-fúzió miatt - írta a Világgazdaság.

Hét éve nem voltak olyan nyereségesek a hazai brókercégek, mint idén az első fél évben. Az első hat hónapban a befektetési vállalkozások adózás utáni eredménye 3,069 milliárd forint lett a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint, 45 százalékkal magasabb, mint egy évvel ezelőtt.

Utoljára 2010 első felében volt nagyobb profit a brókercégeknél, akkor viszont még nem vetettek ki különadót a pénzügyi intézményekre, a magánnyugdíjpénztárak vagyonát nem államosították, így azok is aktívabban kereskedtek a tőzsdén, emellett a Buda-Cash és a Quaestor csődje miatt megugró intézményi tagdíjak sem nyomták a befektetési vállalkozások vállát - olvasható a Világgazdaság összeállításában.

A szektorban az üzleti tevékenység eredménye 3,234 milliárd forint lett, ez szintén 45 százalékkal magasabb a tavalyinál. A növekedés főleg annak köszönhető, hogy a befektetési szolgáltatói tevékenység bevételei 27 százalékkal emelkedtek, és

megközelítették a 21,4 milliárd forintot, ami történelmi csúcsnak számít.

Ebben nyilván szerepe volt annak, hogy a lakossági ügyfelek nettó vásárlók voltak a Budapesti Értéktőzsdén és az állampapírpiacon is, de az önkormányzatok is sok állampapírt vettek az első fél évben. Megugrottak viszont a befektetési szolgáltatói tevékenység ráfordításai is, csaknem 38 százalékkal, 10,9 milliárd forintra.

Címlapról ajánljuk
Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Az Egyesült Államok és Grönland maximálisan profitál a jelenlegi együttműködésből. A Dániához tartozó sziget átvétele “rossz üzlet” lenne Donald Trumpnak, aki felszólította Dániát, hogy adja fel a sziget ellenőrzését – mondta az InfoRádiónak a Dán Királyi Védelmi Akadémia szakértője. Jon Rahbek-Clemmensen a rádió londoni tudósítójának nyilatkozott. Kiderült, miért nyer Washington a mostani helyzettel úgy, hogy "nem kell állnia a számlát", illetve hogy milyen botrányok voltak korábban abból, hogy Amerika vagy Dánia rosszul bánt Grönlanddal – elég csak a női fogamzást titokban korlátozó akcióra gondolni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Kijött a hét legfontosabb adata, esnek az amerikai tőzsdék

Kijött a hét legfontosabb adata, esnek az amerikai tőzsdék

A romló nemzetközi légkör ellenére jó hangulatban zajlott a kereskedés a magyar tőzsdén, ráadásul új történelmi csúcsra is került a BUX - a hazai blue chipek közül az OTP árfolyama is soha nem látott magasságba került. Ami a nemzetközi piacokat illeti, ma érkeztek a hét legfontosabb adatai: az amerikai határidős részvényindexek nagyot is estek, miután a munkaerőpiaci adat a magasba repítette az amerikai hozamokat, a friss adatok tükrében ugyanis megnőtt a valószínűsége, hogy a Federal Reserve visszavesz a kamatcsökkentésekből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×