eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Jelentősen csökkentenék a telefonos hűségidőt, már a parlament előtt a javaslat

Jelentősen csökkentenék a telefonos hűségidőt, már a parlament előtt a javaslat

Két fideszes képviselő javaslata szerint legfeljebb egyéves hűségidőszakot köthetnének ki a telekommunikációs szolgáltatók, és a lejárta után az új előfizetőkre érvényes szabályok szerint szerződhetnénk újra.

"A határozott időtartamú előfizetői szerződés legfeljebb 12 hónapra köthető meg azzal, hogy a szerződés megkötését megelőzően fel kell ajánlani a határozatlan időtartamú előfizetői szerződés megkötésének lehetőségét, és bemutatni annak részletes feltételeit" - többek között ezt a változtatást tartalmazza két fideszes képviselő, Balla György és Kucsák László parlamenthez benyújtott törvénymódosító javaslata, amelyről a Napi.hu számolt be.

Ha elfogadják a javaslatot, akkor ez a kikötés a gyakorlatban azt jelentené, hogy

az eddigi két év helyett maximum egy évig tartanának a hűségidőszakok.

Emellett a módosítás arra is kötelezné a szolgáltatókat, hogy a hűségidő lejárta után olyan feltételeket kínáljanak az érintetteknek, mintha új előfizetőként érkeznének a társasághoz.

A képviselők azzal indokolják a módosítást, hogy

a hűségszerződések kiszolgáltatottá teszik az előfizetőket.

Szerintük ugyanis "számos szolgáltató úgy alakítja ki a díjtételeit, hogy a fogyasztóknak ne érje meg igénybe venni az adott szolgáltatást csak hűségszerződés megkötésével, ami a hatályos rendelkezések alapján akár kétéves elköteleződést is jelenthet."

A képviselők úgy vélik, gyakori jelenség, hogy a hűségidő lejárta után az érintett előfizetők hűségük jutalmául csak jóval drágábban vehetik igénybe a szolgáltatásokat, ha nem kötnek újabb hűségszerződést.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 08:55
×
×
×
×