Ónos esőben a gyalogosok körében a leggyakoribb baleset főleg a végtagtörések. Baleset után fontos, hogy az esetleges kárbejelentésekhez az orvosi látleleteket, dokumentumokat is csatolni kell. Amennyiben egy elesésnél a biztosított személyen lévő ruházat is megsérül, elszakad akkor ez is téríthető, fontos azonban, hogy a sérült ruházatot a bejelentés után a szemléig megőrizzék - hívta fel a figyelmet a Groupama Biztosító.
Az autósoknak is óvatosan kell közlekedniük
Ónos esőben a legnagyobb veszélyt a fékutak hossza jelenti: ilyenkor akár nyolc-kilencszerese is lehet a fékút a megszokottnak, amellyel szinte lehetetlen előre kalkulálni” – hívta fel a figyelmet Szabó Imre, a Groupama Biztosító Szolgáltatási Centrumának főosztályvezetője.
Emellett érdemes figyelni arra, hogy indulás előtt az üzemanyag mennyisége „fél tank” felett legyen, így a sofőr biztos lehet abban, hogy egy hosszabb kényszerpihenő esetén is tudja fűteni az utasteret.
- Lassításkor kerülje a hirtelen pedál- és kormánymozdulatokat, inkább a motorfékre támaszkodjon, mint a lábfékre.
- Ha a jármű eleje megcsúszik a jégen (és persze megfelelő sebességgel haladt), pusztán a sebesség mérséklésével megoldhatja a problémát. Amennyiben a hátulja tör ki, szükség lesz a kitörés mértékének megfelelő ellenkormányzásra is.
- Ügyeljen a követési távolságra! A jeges úton saját előrelátása jelenti a legnagyobb segítséget, pl. egy emelkedőn felfelé tartó autós esetén ne induljon utána, ameddig nem látszik, hogy ő biztosan teljesíteni tudja a távot.
- Maradjon látható! Sokat segíthet, ha - nem is a teljes autó, de legalább - a fényszórók tiszták, mert így már messzebbről is észrevehetik. Indulás előtt ellenőrizze a fényszórók tisztaságát, és ha szükséges, tisztítsa meg azokat - tanácsolta a Groupama Biztosító Szolgáltatási Centrumának főosztályvezetője.