eur:
394.82
usd:
367.5
bux:
71456
2024. július 3. szerda Kornél, Soma

Már nem a villanyszámlával tartozunk leginkább

Tavaly jelentősen esett a villanyszámlával tartozók száma, és a lejárt hátralékok is csökkentek, a földgázszámlával tartozók száma viszont nőtt - írta a Magyar Idők.

A fejlesztési tárca adatai szerint a rezsicsökkenés miatt 2012 és 2016 között a földgáz-, a villany- és a távhőszámla-tartozások 48 százalékkal csökkentek, a szolgáltatásokat is kevesebb fogyasztónál kapcsolták ki - számolt be a lap. 

A villamosenergiáért 2016. január elsején 1,08 millió felhasználó tartozott, novemberre azonban már csak 976 ezernek volt hátraléka. A lejárt tartozások a tíz hónap alatt 26,9 milliárd forintról 25,3 milliárd forintra csökkentek - ismertette a lap a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adataira hivatkozva.

A földgázszámlával viszont jóval többen tartoztak 2016 novemberében, mint a tavalyi év elején. Az adósok száma tavaly 454 ezerről 554 ezerre nőtt. Közben ebből 167 ezer fogyasztó a Trigáztól a Főgázhoz került, ám ezek tartozását még a Trigáz hajtja be.

Tavaly novemberben a villany 21 ezer 700 szolgáltatási helyen, a földgáz 77 ezer 800 helyen, a távhő pedig 6400 helyen volt kikapcsolva, ám utóbbinál ez zömmel csak a melegvíz-szolgáltatás elzárását jelentette, a fűtés maradt. Az adatok nem csak a tartozás miatti, hanem a fogyasztó által kért kikapcsolásokat is magukban foglalják.

A rezsicsökkentés az elmúlt években átlagosan 25 százalékkal szorította vissza a gáz, az áram és a távhő árát, egy átlagos háztartás évente 110 ezer forintot takarított meg. Az Európai Unióban jelenleg Magyarországon a harmadik legalacsonyabb az áram ára, és a második legalacsonyabb a földgázé - idézte a lap a fejlesztési tárcát.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
Brüsszelnek egy nagy haditerve van, de azonnal jött rá egy vétó

Brüsszelnek egy nagy haditerve van, de azonnal jött rá egy vétó

Az Ukrajnában dúló háború nyomán az Európai Unió kénytelen szembenézni a tagállami hadseregek kapacitáshiányával, ami akadályozza a Kijevnek nyújtott segítséget. Az EU ezért felgyorsította a védelmi ipar megerősítésére irányuló kezdeményezéseit, melyek középpontjában a közös fegyverbeszerzések és a magántőke bevonása áll. A finanszírozást illetően szakértők egy közös uniós kötvénykibocsátást javasolnak, ám Németország azonnal megvétózta a tervet az uniós csúcson. Azonban az Európai Bizottság nem tett le az újabb közös adósságfelvételről és Berlin sem tűnik meggyőzhetetlennek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×