eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 29. vasárnap Tamara, Tamás

Tönkremehet a telefonja, ha rossz hőmérsékleten tölti

Sokan panaszkodnak a Facebookon arra, hogy a mobiltelefonjuk néhány perc után azonnal lemerül, ha kimennek a hidegbe. Mínusz húsz fokban az ilyen berendezések nem képesek az áramleadásra és a feltöltés sem használ nekik - hívta fel a figyelmet az InfoRádiónak Rosta Gábor, a prohardver.hu szerkesztője.

Az okostelefonokban lítiumionos akkumulátorok vannak, amelyek - hasonlóan például az autókban lévő akkumulátorokhoz is - hidegben sokkal kevésbé tudják leadni az adott eszközöknek szükséges teljesítményt.

Szerelőhöz fordulni emiatt a jelenség miatt általában nem érdemes. Ám egy elhasználódott akkumulátor, amely egy nap helyett csak egy felet működik egy feltöltéssel, hidegben talán már a telefon bekapcsolásához sem ad le elég áramot.

Mínusz húsz fok környékén már nem működik egy lítiumionos akkumulátor, vagy csak annyira alacsony teljesítményre képes, hogy a telefon nem fog bekapcsolni. Ráadásul a nulla fok alatti hőmérsékletnél a töltést sem igazán szeretik ezek az akkumulátorok.

Vagyis egy -10 fokban használt telefonnak ártalmas lehet, ha a lakásban rögtön elkezdik tölteni.

Ugyanez igaz a külső akkumulátorok esetében is, hiszen általában ezek is lítiumionos eszközök. És ha a csatlakoztatott akkumulátor esetleg működőképes is, az elektronikus eszközök többségében (telefonokban, notebookokban, tabletekben) áramkörök biztosítják, hogy kedvezőtlen körülmények között ne lehessen tölteni őket.

Attól nem kell tartani, hogy a nálunk előforduló hőmérséklet tartósan károsítaná az akkumulátort, de aki tudja, tartsa kicsit melegebb helyen a telefont - tegye például olyan zsebbe a kabátban, ahol nem hűl át annyira.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Beköszöntött a veszély éve

Beköszöntött a veszély éve

A vulkánok felébredései (2020), a hosszú lávaöntések (2021), a nagy kitörések (2022), a „kitör – nem tör ki” dilemma (2023) évei után 2024-et a vulkáni veszély évének nevezhetjük – írja Harangi Szabolcs geológus-vulkanológus, egyetemi tanár az Infostartnak megküldött közleményében. A szakember hangsúlyozza, a vulkáni veszély nem a vulkánkitörés nagyságától függ, hanem attól, hogy az hol történik, mennyien laknak az értintett területen és ott mekkora értékek vannak.

Sejtik, mi vezetett a dél-koreai légi katasztrófához, de sok a kérdőjel

Bizonytalanság övezi szakértők körében a Dél-Korea területén történt, az eddigi legtöbb halálos áldozatot követelő repülőgép-szerencsétlenség lehetséges okait, különösen a madárbecsapódásról szóló első hivatalos feltételezést.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×