eur:
392.29
usd:
359.69
bux:
72294.66
2024. július 17. szerda Elek, Endre
hőség kánikula strand nyaralás medence fürdő napozás fürdőruha pihenés relaxáció lazítás
Nyitókép: Peter Cade/Getty Images

Időjárás - Mi jöhet még? És meddig?

Az országnak már csak egy kicsiny szegletében lehet 40 fok körüli csúcshőmérséklet árnyékban, de azért ez még mindig bőven strandidő. Csak óvatosan!

A keddi hidegfront sem bizonyul hőségzáró frontnak, igaz, a 40 fok fölötti csúcsoktól az ország jelentős része talán elbúcsúzhat - árnyékban. A Dunántúlon már kicsit fel lehet lélegezni.

Ami a részleteket illeti, az éjjeli, néhol zivataros 20-25 fok után megint gyorsan melegszik a levegő reggeltől, 30-36 fok közé esik a csúcs, Sopron környékén lesz a leghűvösebb, az Alföld déli részén azonban 40 fok környéki csúcshőmérsékletek jönnek szerdán is.

Van némi esély csapadékra: az Északi-középhegységben és a Tiszántúlon.

A melegrekordok sorozata most már megszűnik.

Azonban lehet, hogy az enyhülés csak átmeneti.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.17. szerda, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
Sorra bukkannak fel az európai hatalmak a világ másik felén – De mégis mi okuk van erre?

Sorra bukkannak fel az európai hatalmak a világ másik felén – De mégis mi okuk van erre?

A növekvő globális versenyfutás hatására az Indo-csendes-óceáni térség a nagyhatalmak figyelmének középpontjába került. A régió évtizedeken keresztül megkérdőjelezhetetlenül az Egyesült Államok befolyási övezetébe tartozott, Kína felemelkedésével viszont egyértelműen megváltozott a helyzet. Az egyre kiélezettebb versengést jelzi, hogy európai hadihajók is egyre gyakrabban tűnnek fel a területen. Felmerül a kérdés, hogy mégis mi dolguk lehet a kontinens katonai hatalmainak a világ másik felén, pedig határozottan indokolt a megjelenésük, ahogy az amerikai Center for Strategic and International Sudies (CSIS) jelentése is írja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×