eur:
410.98
usd:
394.43
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Pixabay

Magyar pezsgő is van a világ legjobbjai között

Minden eddiginél több nevezéssel, mintegy 30 ország részvételével zajlott le idén a világ legnagyobb, egyben legszigorúbb nemzetközi pezsgőversenye, a Champagne és Pezsgő Világbajnokság (CSWWC).

Magyarországról a somlói Kreinbacher Birtok Brut Classic 2016 Magnum pezsgője kapott aranyérmet és további két tétel kapott ezüst minősítést.

A Champagne and Sparkling Wine World Championships versenyen a zsűritagok az alapító Tom Stevensonnal az élen mind elismert specialisták, kimagasló kóstolási tapasztalattal. A két héten át tartó vakkóstoló során céljuk, hogy a világ legjobb pezsgőit díjazzák, így csak arany- és ezüstérmeket hirdetnek ki és mindhárom bíra egyetértése szükséges az éremhez. A versenyt idén hetedik éve rendezték meg.

A Kreinbacher Birtok 2015 óta indul a megmérettetésen, eddigi eredményeik a magnumok elsöprő sikerét jelzik, idén is a Kreinbacher Birtok Brut Classic 2016 Magnum kapott aranyat. A korábbi évek összesen öt aranyérme közül négyet magnum palackkal érdemeltek ki és háromszor megkapták a legjobb hazai pezsgőnek járó trófeát is.

A Kreinbacher két további pezsgője ezüstérmes idén: a Prestige Brut és a Prestige Brut 2016 Magnum, amely a Birtok legkiválóbb tételének évjáratos, hosszabban érlelt változata.

A Carassia – Kárászteleki Pezsgőpincészet szintén sikerrel, két ezüstéremmel zárta a versenyt Blanc de Blancs és Classic Brut pezsgőjükkel.

Az éremtáblázatra egyébként mindössze 19 ország került fel az induló 30-ból, és összesen 128 arany és 237 ezüst született. A zsűri ezek közül választja ki az országonként és kategóriánként legjobbnak ítélt pezsgőket: a nagydíjakat, világbajnoki trófeákat és az abszolút világelsőt december 7-11. között, ezúttal online hirdetik majd ki.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×