eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Korcsolyázó a befagyott Tisza-tavon Abádszalók közelében 2020. január 12-én.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Még mindig van, aki rá mer menni a tavi jégre

A hétfői csúcs 14 Celsius-fok, ami éppen 14 fokkal több, mint amekkora hőmérsékletnél szabad vízi jégre szabad menni. És akkor jöjjön valamennyi szabály, veszélyelhárító teendő és néhány praktikus tanács!

A Nool.hu cikkírója felfigyelt rá, hogy a közösségi oldalakon még most, a szoksásosnál melegebb időben is rámerészkednek az olvadó tavi jégfelületekre.

A Nógrád megyei katasztrófavédelem hivatalvezetője, Szeles Péter a portált arról tájékoztatta, csak olyan helyen szabad a jégre menni, ahol ez hivatalosan is megengedett, illetve a jégvastagság legalább 10 centis, és nem olvad.

Azt is kérik, egyedül senki ne menjen rá a jégre, nehogy baj esetén segítség nélkül maradjunk. Beszakadás esetén nyugodtnak kell maradni, a kart oldalsó középtartásba emelni, a felsőtesttel pedig előre dőlni, hogy minél nagyobb felületen érintkezzünk a jég felszínével. A fej és a kéz nem kerülhet a jég alá.

Ha segíteni szeretnénk bajba jutottakon, a mentés megkezdése előtt mindenképpen hívni kell a 105-öt vagy a 112-t. A helyszínt pedig hason csúszva kell megközelíteni, és nem is teljesen, az utolsó szakaszhoz segédeszközöket kell igénybe venni (ág, bot, kötél, nadrágszíj vagy ruhadarab. Ha több embre is tud segíteni, akkor láncban kell elhelyezkedni, és mindenki fogja az előtte lévő ember lábát. Nem szabad azonnal meleg helyre vinni a sérültet, előbb be kell indítani a keringését

A szabad vízen való tartózkodás szabályait egy 2001-es belügyminisztériumi rendelet írja le.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×