A minnesotai egytem közel 800 15 és 18 év közötti tizenévest kérdezett meg tévézési szokásairól. A válaszadók majd kétharmada azt mondta, hogy a hálószobájában is van televízió. Nem meglepő módon ezek a fiatalok sokat is tévéznek: hetente 4-5 órát töltenek a doboz előtt. Egy igen népes csoportjuk napi öt óránál többet is tévézik - kétszer annyit, mint azok, akiknek nincs televízió a szobájukban.
A tévétulajdonos tinik közül a lányok feleannyi testmozgást végeznek, mint televízóval nem rendelkező társaik, kevesebb zöldséget esznek, ritkábban étkeznek együtt a családjukkal és több cukortartalmú szénsavas üdítőt fogyasztanak.
A fiúk esetében a tévével rendelkezők tanulmányi eredményei is rosszabbak, és ők is ritkábban vacsoráznak együtt a családdal, vagy fogyasztanak gyümölcsöt.
A szülők sem állnak ellen a kísértésnek
A szülők jobban teszik, ha ellenállnak a kísértésnek, hogy az új nagyképernyős tévé után a régi, kisebb modellt odaadják a gyereknek - mondta Dahelie Barr-Anderson, a tanulmány egyik szerzője.
Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia is a tévék eltávolítására ösztönzi a szükőket. A szervezet saját tanulmánya szerint a fiúk közül többnek van készüléke, mint a lányoknak, és a szegényebb családban élő tinikre inkább jellemző a saját készülék, mint a gazdagabb családok gyerekeire.
A tévék etnikai csoport szerinti megoszlása is megegyezik a jóléti ranglétrán elfoglalt hellyel: míg a fekete tinik 82 százalékának van tévéje, addig a latinók közül csak 66, a fehérek közül 60 és az ázsiaiak közül 39 százalék rendelkezik saját tévével.