Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Életét vesztette egy buszmegállóban várakozó nő szombat délelőtt Győrben, miután egy személygépkocsi letért az úttestről és elütötte. A vétkes sofőrt kedden állították bíróság elé.
Nyitókép: kisalfold.hu/YouTube

Győri halálos gázolás: visszaküldte a bíróság a gyorsított eljárásra vonatkozó indítványt

Az indoklás szerint az ügy megítélése „nem egyszerű és bizonyítékok sem állnak maradéktalanul rendelkezésre, felmerülhet a szakértői bizonyítás kiegészítésének szükségessége”.

Nem lesz gyorsított eljárás a februári, halálos kimenetelű győri gázolás ügyében, a bíróság ugyanis visszaküldte az ügyészségnek a bíróság elé állításra vonatkozó indítványt – derült ki a Győri Törvényszék sajtóosztályának közleményéből.

A vád szerint egy Aston Martin sportkocsit vezető férfi halálra gázolt egy 76 éves nőt a Szent István úton. Korábban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség azt közölte, hogy a sofőrt halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt állítanák bíróság elé.

A legfrissebb közlemény szerint az eljáró bíró az ügyiratokat megvizsgálva megállapította, hogy a bíróság elé állítás feltételei nem állnak fenn, ezért az iratokat visszaküldte az ügyészségnek. Bíróság elé állítást elrendelni a bűncselekmény elkövetésétől számított két hónapon belül lehet, ha a bűncselekményre a törvény tízévi szabadságvesztésnél nem súlyosabb büntetést szab ki, az ügy megítélése egyszerű, a bizonyítékok rendelkezésre állnak és a terheltet a bűncselekmény elkövetésén tetten érték vagy a terhelt a bűncselekmény elkövetését beismerte.

A bíróság azzal indokolta döntését, hogy

az ügy megítélése „nem egyszerű és a bizonyítékok sem állnak maradéktalanul rendelkezésre, felmerülhet ugyanis a szakértői bizonyítás kiegészítésének szükségessége”.

Az eljárás ügyészi vádemeléssel, majd az elsőfokú bírósági eljárással folytatódik.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×