Infostart.hu
eur:
352.11
usd:
307.56
bux:
138441.23
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Pexels

A tó fenekéről loptak alkoholt - némi magyarázatra szorul

A Boden-tó különleges helyszín a gin tárolása szempontjából.

Körülbelül 230 liternyi gin tűnt el a Boden-tó fenekéről - közölte a svájci rendőrség.

A Fishgroup nevű svájci rendezvényszervező cég minden évben elkészíti limitált kiadású ginjét. Az egyedi aromatizációs eljárás során a szeszesitalt egy konténerben száz napra a Svájc, Németország és Ausztria határán fekvő Boden-tó aljára eresztik, ahol az ital állítólag különleges aromát kap.

A 800 kilogrammos acélkonténert múlt héten akarták kiemeli a vízből, a búvárok azonban csak a tároló hűlt helyét találták a tó fenekén.

"Érthetetlen számunkra, hogy ilyesmi megtörténik, és, hogy vannak olyan arcátlan alakok, akik képesek ilyet megtenni" - írta honlapján a megrövidített cég. A rendőrség megerősítette, hogy a cég panaszt nyújtott be, ezt követően pedig hatósági búvárok érkeztek a helyszínre.

A Fishgroup hangsúlyozta, hogy az elkövetők vélhetően alaposan kidolgozott tervvel és speciális eszközökkel dolgoztak, hiszen képesek voltak a közel egytonnás konténert észrevétlenül elmozdítani.

A gazdát cserélt, aromatizált gin üvegenként 99 svájci frankot (41 ezer forint) ér, nagy részét pedig a cég már előzetesen eladta.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×