Infostart.hu
eur:
352.1
usd:
307.36
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Facebook/Bruno Gyula Fekete

Gyász ült a magyar könnyűzenére Szaxi Maxi halála után

Hosszú betegeskedés után 67 éves korában elhunyt a Hungária és a Dolly Roll zenekar szaxofonosaként ismert Fekete Gyula, művésznevén Szaxi Maxi.

„Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a mai napon Fekete Gyula, Szaxi Maxi, hosszú küzdelem után úgy döntött, hogy pihenni tér. Köszönjük, hogy megtanítottál bennünket szívvel élni és oroszlánként harcolni!” – írta a család a gyászüzenetében.

Szaxi Maxi a Hungária 1983-as felbomlása után lett a Dolly Roll tagja, ahol ő énekelte a Wind szörny, a Naplemente, a Maria Makaroni című dalokat - idézte fel az Index.

1990-ben önálló kar­rierbe kezdett, mikor megjelentette Rock 'N' Roll Maximix című lemezét. 2006-ban jelentkezett újabb önálló lemezzel, Ami jó, az jó címmel.

1992-ben alapította a Maximusic Kiadót. Énekes-zongorista előadóként bejárta a világot is, szaxis-énekesként pedig hangulatos rock and roll szólóműsorával, valamint a rajta kívül öt másik zenésszel közösen beindított Szaxi Maxi Music Banddel vállalt fellépéseket.

2010 után egy luxushajó zenekarában dolgozott. 2014-ben egy alkalommal hirtelen rosszul lett, és nyaktól lefelé lebénult. Helikopterrel vitték kórházba, ahol életmentő műtétet végeztek rajta, és egy ideig mesterséges kómában is tartották. A Blikk felidézte: azon kívül, hogy lebénult, beszédképtelen lett, sőt az idegi károsodás miatt egy időre a látását is elvesztette, és a veséje is leállt (az egyik szervet ki is kellett venni). Később úgy tűnt, megindul a gyógyulás útján, egy vidéki klinikán is kapott kezeléseket - családja augusztus 21-én tudatta, hogy a legendás zenész több éves küzdelem után végül feladta a harcot.

A Dolly Roll és a Hungária egykori énekese, Flipper Öcsi, vagyis Jeszenszky Béla Tibor 2008-ban hunyt el 46 évesen, a két zenekar gitárosa, Kékes Zoltán, más néven Sziszi pedig 2017-ben, 67 évesen.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×