Infostart.hu
eur:
355.82
usd:
313.06
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

A pénteki hamburgertől még hétfőn is éhesek lehetünk

Az egészségtelen zsírok az agyban is hatnak, emiatt nem érezzük, hogy eleget ettünk - állapították meg amerikai kutatók. A hatás szerintük napokig eltarthat, vagyis a pénteken elfogyasztott hamburger miatt még hétfőn is éhesnek érezhetjük magunkat.

A testünk általában jelez, ha eleget ettünk, de ha valami finomat falatozunk, ez nem mindig történik meg. Egy amerikai kutatócsoport, élén doktor Deborah Clegg-gel, kimutatta, hogy az édességek és az egészségtelen, zsíros ételek rövid idő alatt megváltoztatják az agy kémiáját.

A kísérletsorozat eredményei szerint a telített zsírok elfogyasztása hatására az agy olyan üzenetet küld a szervezetnek, hogy hagyja figyelmen kívül az éhségérzetet is szabályozó hormonokat, a leptint és az inzulint - áll a The Journal of Clinical Investigation című szaklapban.

Az agyat befolyásoló vegyületek hatása akár három napig is tart - ezt bizonyították az egereken és patkányokon elvégzett kísérletek. Ez azt jelenti, hogy túl sokat eszünk, ráadásul éppen az egészségtelen, édes, zsíros ételekből, amelyek napokkal később is fokozhatják az étvágyunkat.

Az agy becsapásában különösen a palmitinsav sikeres, amely nagy mennyiségben fordul elő néhány növényi olajban és az állati zsírokban.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×