Az egyre népszerűbb trend Dél-Afrikából indult el, ahol eredetileg azért kérték sokan, hogy telefonjukat is tegyék be a koporsóba, hogy legyen mivel értesíteni a külvilágot, ha esetleg bűbáj áldozatává válnak és mély álomban, élve temetik el őket.
Vol, akit tartalék akkumulátorral temettek el - mesélte Martin Raymond, a nemzetközi trendeket kutató The Future Laboratory nevű intézet vezetője.
A divat azonban mára megfertőzte Írországot, Ausztráliát, Csádot, Ghánát és az Egyesült Államokat is.
A nyugati világban gyakran a gazdaság jelképeként, drága ruhákkal, ékszerekkel együtt kerül a mobiltelefon is a koporsóba.
Csádban és Ghánában egyszerűen a mobiltelefon is bekerült azok közé a tárgyak közé, amelyet ezért temetnek el a halottal együtt, mert hasznosak lehetnek a túlvilági életben.
Az Egyesült Államokban olyan esetekkel is találkoztak, ahol a temetkezési vállalat tudtán kívül a hamvasztásra váró elhunytak zsebében benne hagyták mobiljukat.
Ez a jelenség akkor tűnt fel, amikor egyre másra észleltek kisebb robbanásokat a hamvasztáskor.
A mobilok akkuja ugyanis magas hőmérséklet hatására felrobban. Így sok temetkezési cég inkább a hamvak mellett egy külön dobozban temeti a telefont egykori gazdája mellé.
Ezért állt le a Déli pályaudvar