Infostart.hu
eur:
355.41
usd:
312.69
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Lõrincz Tamás olimpiai bajnok, világbajnok és négyszeres Európa-bajnok birkózó a budapesti birkózó Európa-bajnokság sajtótájékoztatóján a Testnevelési Egyetemen 2022. február 21-én. Negyven országból több mint 1500 akkreditált vendég, sportoló, edzõ, sportvezetõ érkezik a március 26-án kezdõdõ Eb-re, amelynek eredményesen szereplõ hazai indulói komoly jutalmat kapnak a magyar szövetségtõl (MBSZ).
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Egy olimpiai bajnok is bejelentkezett Németh Szilárd volt helyére

Lőrincz Tamás, a tokiói olimpia 77 kilogrammos kötöttfogású bajnoka elindul a Magyar Birkózó Szövetség (MBSZ) elnöki posztjáért.

A világ- és négyszeres Európa-bajnok sportoló hétfőn reggel a közösségi oldalán jelentette be döntését, az után, hogy a szövetséget 2015 óta vezető Németh Szilárd pénteken lemondott posztjáról.

„Az elmúlt években a sportágunk elindult egy olyan úton, amelynek alapját az összefogás, a közös munka és az egymás iránti tisztelet adta. Ezek olyan értékek, amelyek mellett ki kell állni. Ezért úgy döntöttem, hogy elindulok a Magyar Birkózók Szövetsége elnöki posztjáért – mondta videóüzenetben Lőrincz, aki visszavonulása óta a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) szakmai igazgatója. – Most egy új feladat előtt állunk. Nagy a felelősség, de hiszem, hogy az elmúlt évek eredményeire építve, egymást támogatva tudjuk továbbvinni a magyar birkózás sikereit.”

Németh Szilárd 2015. január 31-től vezette az MBSZ-t, melynek élére azóta még kétszer választották meg, mostani mandátuma pedig 2029-ig szólt. Lemondása után az elnöki teendőket június 30-ig látja el, s – amint azt az MBSZ pénteken közölte – utódjáról a hatályos alapszabályi keretek között összehívandó tisztújító közgyűlés dönt majd”. Regnálása alatt 368 világversenyes érmet szereztek a magyar birkózók a különböző korosztályokban, köztük egy olimpiai, 13 világ- és 61 Európa-bajnoki címmel.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×