Infostart.hu
eur:
351.86
usd:
306.89
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina
Arató Gergely, a DK képviselõje felszólal a koronavírus-világjárvány elleni védekezésrõl szóló törvény vitájában az Országgyûlés plenáris ülésén 2021. február 22-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

A DK szerint „Toroczkai László elszólta magát”, „a Fidesz a Mi Hazánkkal a koalícióról tárgyalhat”

Azzal érvel maga mellett a Demokratikus Koalíció, hogy a Fidesz és a Mi Hazánk képviselői akkor is hatalomban tarthatják Orbánt, ha a Tisza kapja a legtöbb szavazatot a választáson. Ebben az esetben hiába győz a Tisza, ha egyedül marad, akkor nem lesz kormányváltás – ezt kommunikálja a DK.

A Demokratikus Koalíció legfőbb kampányüzenete továbbra is az, hogy ha nem jutnak be a parlamentbe, akkor a Fidesz a Mi Hazánkkal együtt alakít kormányt.

„A DK a választásokhoz közeledve mindenkit emlékeztet, hogy a miniszterelnököt nem a legnagyobb párt adja, hanem a parlamenti többség. Magyarán a Fidesz és a Mi Hazánk képviselői akkor is hatalomban tarthatják Orbánt, ha a Tisza kapja a legtöbb szavazatot a választáson. Ebben az esetben hiába győz a Tisza, ha egyedül marad, akkor nem lesz kormányváltás, hanem Fidesz, Mi Hazánk koalíció. Ezzel a forgatókönyvvel egyre komolyabban számolnak a Fideszben és a Mi Hazánknál is. Erről kérdeztem a miniszterelnököt a parlamentben, nem tagadta ez irányú terveit,

Toroczkai László pedig a dunakeszi fórumán már el is szólta magát,

amikor arról beszélt, hogy ők nem érnék be a belügyminiszteri tárcával. Ez azt jelenti, hogy a Fidesz–Mi Hazánk-tárgyalások valószínűleg már javában zajlanak, csak ez a nyilvánosságtól elzártan, füstös szobák mélyén történik” – fogalmazott Arató Gergely, a DK parlamenti képviselője.

A DK elnöke és listavezetője, Dobrev Klára egy választási fórumon ugyanerről beszélt egy őt megszólító, szerinte tiszás aktivistával.

„Az a bajom ezzel a hangulattal, ami itt kialakul, meg ezzel a stílussal, hogy azt mondja, hogy két lehetőség van: vagy imádod a Tiszát és Magyar Pétert és lelkesen szavazol rá, vagy befogod az orrod, beállsz a sorba és szavazol Orbán Viktorra. Ha meg egyikre sem vagy képes, akkor takarodjál innen” – fogalmazott a pártvezető.

Dobrev Klára másik hangsúlyos üzenete, hogy

minden sokkal drágább lett.

Ezt úgy érzékeltette, hogy Sátoraljaújhelyen kampányolva bevásárolt egy magyar és egy szlovák boltban is.

„Ugyanazt a bevásárlást – húsleves cérnametélttel, palacsinta, alapanyagok – elvégeztük Szlovákiában és itthon is. Lekvár, zöldségek, tészta, csirke, tej, olaj. Nézzük! 19 euró 45 centet fizettünk mindezért, bő 7500 forintot. 8500 forintot költöttünk itthon. Ekkora a különbség az árakban” – mutatta be.

A DK azzal is kampányol, hogy megválasztásuk esetén kevesebb épület és több szabadstrand lesz a Balaton parton.

Az ország csatlakozik az Európai Ügyészséghez, valamint bevezetik az adómentes minimálbért és a nyugdíjak svájci indexálását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×