Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Fotó: Infostart

Több tízezer embernek jön a vízóracsere csak Budapesten

Idén a 2018-ban felszerelt vízórák hitelességi ideje jár le: a Fővárosi Vízművek területén 70 ezer lakás mellékvízmérőit kell lecseréltetniük a tulajdonosoknak idén.

Idén a Fővárosi Vízművek területén 70 ezer fogyasztási helyen jár le a lakás-mellékvízmérők hitelessége, a mérők a felhasználók tulajdonában állnak, cseréjükről a tulajdonosoknak kell gondoskodniuk – közölte a Fővárosi Vízművek.

A hitelesítés éve a mérő számlapjáról és a vízdíjszámláról is leolvasható. A hitelességi idő nyolc év, így idén a 2018-ban felszerelt órákat kell lecseréltetni.

A mellékmérők a hitelesítés évében és még további nyolc évig hitelesek, tehát a 2026 első felében és az év végén felszereltek egyaránt 2034. december 31-én járnak le.

A mérőcsere legegyszerűbben a Fővárosi Vízművek munkatársainak és szerződött partnereinek közreműködésével intézhető el, akik a szereléshez és üzembe helyezéshez szükséges minden teendőt elvégeznek.

A Fővárosi Vízművek javasolja fogyasztóinak, hogy minél hamarabb gondoskodjanak hiteles mérő beszereléséről.

A megrendelést érdemes az év második hónapjára időzíteni, ugyanis február 1. és 28. között a Fővárosi Vízművek és számos szerződött partnere akciót hirdet a mellékmérők cseréjére.

A kedvezmény vonatkozik az egyéni és a csoportos cserére is.

A mellékmérők biztosítják a fogyasztásalapú elszámolást. Ahol nincsenek, ott a társasház szabályzata szerinti becsült érték alapján fizetnek a felhasználók. A szolgáltató kizárólag hiteles mellékvízmérővel felszerelt fogyasztási helyre állíthat ki számlát.

További információk a Fővárosi Vízművek honlapján.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×