Infostart.hu
eur:
354.12
usd:
310.6
bux:
139656.82
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: InfoRádió/Infostart

Szemétügy lett a II. kerületben, már a polgármesternek is lépnie kellett

Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere levélben fordult a MOHU Budapest vezérigazgatójához, Mártha Imréhez, magyarázatot követelve a kerület több részén hetek óta akadozó hulladékszállítás miatt.

A városvezető tájékoztatása szerint több utcában már a karácsonyi időszak óta nem ürítették ki a hulladéktárolókat. Őrsi Gergely hangsúlyozta: a szolgáltatás kiesése nem indokolható kizárólag a téli időjárással, mivel a kimaradás olyan szakaszokat is érint, amelyeket az FKF munkatársai korábban már megtisztítottak, így azok a szemétszállító járművek számára is járhatóak voltak.

A polgármester az alábbi kérdésekre vár sürgős választ a szolgáltatótól:

  • Mikor várható az elmaradt szállítások pótlása és a szemétszállítás rendjének helyreállítása?
  • Mi az oka a több hétig tartó, hosszas kimaradásnak?
  • Tervez-e a MOHU Budapest teljes összegű számlát küldeni azoknak a helybélieknek, akiknél akár három hétig is elmaradt a szolgáltatás?

A probléma nem korlátozódik a II. kerületre; a katasztrófavédelem és lakossági visszajelzések alapján több vármegyében és budapesti kerületben is akadozik a közszolgáltatás - írja a blikk.hu.

Bár a MOHU korábbi közleményében azt írta, hogy a tél nem befolyásolja érdemben a munkát, elismerték, hogy a fagyos és jeges útviszonyok miatt bizonyos területeken előfordulhatnak járatkiesések.

Címlapról ajánljuk
Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

A kormány továbbra is azt tervezi, hogy 27 százalékról 5-re csökkenti a zöldség és a gyümölcs általános forgalmi adóját – erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök az InfoRádió kérdésére válaszolva, erről a szakmának is megvan a véleménye.

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×