eur:
409.57
usd:
390.4
bux:
80341.73
2024. december 13. péntek Luca, Otília
Budapest, 2020. október 3. A Halászbástya, a Mátyás-templom (budavári Nagyboldogasszony-templom) és a Hilton Budapest luxusszálloda a Budai Várban. MTVA Fotó: Molnár-Bernáth László
Nyitókép: MTVA Fotó: Molnár-Bernáth László

Drágul a Halászbástya panorámája, és lent sem lehet majd ingyen kukucskálni

A turisztikai főszezonban 1500 forint lesz körülnézni és gyönyörködni a dunai és pesti panorámában, de már nem csak fent. Kerületiekre más szabályok vonatkoznak.

Széleskörű egyetértés övezte a Budavári Önkormányzat képviselő-testületi ülésén a Halászbástya díjemelését, abban azonban vita volt, hogy a földszinti részről is fizetős legyen-e a panoráma - írja összefoglaló cikkében a HVG.hu.

Az új intézkedést egyelőre egy hónapos próbaidőre vezetik majd be.

Az ellenzék néhány felszólalója morális problémát lát a földszinti fizetősségben

A Halászbástya jelenleg évi 300-400 millió forint kerül be a kerület kasszájába.

A kerületieknek lent és fent is ingyenes a Halászbástya panorámája. Októbertől februárig pedig mindenkinek, mondván, az nem főszezon.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Nyugat elnéző marad, amíg Izrael elvégzi a piszkos munkát a Közel-Keleten

Szakértő: a Nyugat elnéző marad, amíg Izrael elvégzi a piszkos munkát a Közel-Keleten

Ha egy radikális rezsim kerül hatalomra Szíriában, akkor akár hosszan elnyúló gerillaháborút is indíthat Izrael ellen – mondta az InfoRádióban Csepregi Zsolt. Az Izrael-szakértő szerint a zsidó állam hasznos szolgálatot tett a Nyugatnak azzal, hogy megsemmisítette a szíriai stratégiai fegyverrendszerek nagy részét, a Golán-fennsík feletti ellenőrzés miatt viszont egy újabb komoly konfliktus éleződhet ki a térségben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.13. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Mi történik, ha leáll az ukrajnai gáztranzit? Ezt vizsgálta a kiszivárgott uniós jelentés

Mi történik, ha leáll az ukrajnai gáztranzit? Ezt vizsgálta a kiszivárgott uniós jelentés

Az Európai Tanács Főtitkárságának kiszivárgott jelentése szerint az idei télen az EU energiaellátása biztonságban van, köszönhetően a magas szintről induló gázkészleteknek és annak, hogy az ukrán-orosz gáztranzit kiesésével jelentkező 14 milliárd köbméter gázmenyiséget alternatív forrásokból pótolni lehet. Ugyanakkor a dokumentum hangsúlyozza, hogy az LNG-készletekért folyó verseny és a hideg időjárás miatt gyorsabban csökkenő tárolói kapacitás az önkéntes keresletcsökkentést is szükségessé teszi – olvasható a Context által közzétett uniós dokumentumban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×