Az Országgyűlés plenáris ülése délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Ez az úgynevezett B hét a parlamentben; általános viták és határozathozatalok most tehát nem lesznek, kérdések, azonnali kérdések és napirend utáni felszólalások azonban igen.
Az ellenzék – egyebek mellett – a Diósgyőri vár felújításáról, a külföldön dolgozó magyarok szavazásáról, a gyermekotthonok felülvizsgálatáról, a gyermekjogok biztosításáról, a vendégmunkások alkalmazásáról, a nyugdíjasok helyzetéről, az úgynevezett mini-Dubai-projektről, a Ferihegyi repülőtér környezetszennyezéséről, a bírák és az ügyészek bérhelyzetéről, az állatvédelemről, a kisiskolák sorsáról, a családi adókedvezmények értékvesztéséről és az akkumulátorgyárakról faggatja a kormányt.
Ez utóbbi hónapok óta állandó téma az Országgyűlésben. Múlt héten például, az LMP nevében, Keresztes László Lóránt érvelt az ilyen üzemek ellen: „Önöknek a lakókörnyezetük egészségének megóvásáért dolgozó helyi civilek, a környezetvédelmi szakemberek, az oknyomozó újságírók és általában a nyilvánosság ellenség, és a környezetvédelem ügyét egy kellemetlen, legyőzendő problémának tartják” – fogalmazott.
A kormány következetesen azt válaszolja ezekre a felvetésekre, hogy Magyarország nem maradhat ki az elektromobilitási versenyből. Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára arra emlékeztetett, hogy „az Európai Parlament elfogadta, hogy 2035-től már nem lehet az Unió területén újonnan gyártott, belsőégésű motorral hajtott személygépjárművet és kisteherautót értékesíteni”.
A Fidesz–KDNP-sek a többi között a kelet-nógrádi települések fejlesztéséről, a felsőoktatási felvételik eredményéről, és az együttműködő nemzet éve elnevezésű programsorozatról szeretnének többet megtudni. Az ülés napirend utáni felszólalásokkal zárul.