eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: NZP Nagy Legal/YouTube

Rendületlenül állnak a csilliárdos autósszomorító oszlopok az osztrák-magyar határon

Továbbra is zárva van az autósok előtt az Ágfalva és Somfalva közötti osztrák-magyar határ. Az osztrák faluban ugyanis javításra hivatkozva nem hajlandók leengedni a gépkocsiforgalmat akadályozó oszlopokat.

Ahogy arról az Infostarton többször is beszámoltunk, lényegében lezárták a magyar autósok elől az Ágfalva és Somfalva közötti határt. Ezt az osztrák oldali település polgármestere kezdeményezte. Olyan oszlopokat helyeztek el, amelyek fel-le ereszthetők akkor, ha engedéllyel érkező autó közelíti meg. Most azonban ideiglenesen sem hajlandók beüzemelni.

A kisalfold.hu-nak dr. Taller Péter, az NZP Nagy LEGAL ügyvédi iroda munkatársa vázolta a helyzetet. Eszerint "a berendezés ténylegesen lehetetlenné teszi a gépkocsiforgalmat a határon". Az a fura, hogy az iroda kérdésére az osztrákok azt írták, hogy

ugyan ki tudnák kapcsolni az egész berendezést úgy, hogy a javításokig be legyenek húzódva az oszlopok, de ezt mindannyiunk biztonsága miatt nem teszik meg.

Amúgy hozzávetőlegesen 120 ezer eurót költöttek eddig a berendezésre.

Mindenesetre valószínűleg november végén lesz a határkérdésben egy bírósági tárgyalás, ahol az ügyvédi irodájuk a felperes.

A lap beszámolója szerint most az a helyzet a kérdéses határnál, hogy az emberek az egyik oldalon leteszik a kocsit, a túloldalon pedig beszállnak egy másikba és úgy mennek tovább. Aki a közelben lakik és Somfalván van dolga, az megoldja biciklivel, vagy a magyar oldalon hagyja a kocsit és gyalog megy át. Sokan már-már beletörődtek a pár éve még elképzelhetetlen helyzetbe.

Megszólaltatnak egy férfit, aki asztalosként dolgozik Ausztriában. Azt mondta: a kollégám autója a másik oldalon maradt, reggel amikor jövünk, azzal megyünk tovább Lépesfalvára, most pedig az enyémmel haza. A kintiek közül sem ért mindenki egyet a lezárással, mert így nekik is kerülni kell, de ők vannak kevesebben - teszi hozzá és még arról is beszél, hogy

nem nézik jó szemmel a magyar munkavállalókat a határ túloldalán.

Hiába mondjuk, hogy a magyarok azt a munkát végzik el, amit az osztrákok nem vállalnak, de az eredmény mégis az, hogy ezzel letörik a kinti béreket.

A mostani állapot március 1-jétől tart. Kezdetben ugyanis csak reggel és este zárták le a határt, azóta azonban útépítési munkálatokra hivatkozva nem engedik le az oszlopokat.

Szó volt arról is, és erről mi is írtunk, hogy egy 160 eurós matrica megvásárlása esetén szabad lenne a közlekedés. Ezt az összeget a helyi üzletekben le lehetett volna vásárolni. A kisalfold.hu szerint azonban matricát hiába igényeltek az ágfalviak, senki nem kapott választ a kérelmére. Az emelkedő-süllyedő oszlopok pedig hónapok óta nem üzemelnek.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×