A siófoki Aranyparton két mólóját felújíttatta a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, majd átadja üzemeltetésre a siófoki önkormányzatnak - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF).
Az OVF tájékoztatása szerint a két móló állami tulajdonú, nem tervezik azok önkormányzati tulajdonba adását. Az üzemeltetési megállapodásról még folynak az egyeztetések.
A vízügy a móló körül megtisztította a medret, felszámolta az illegális csónakkikötőt. A két móló környékéről 19 veszélyes acélkarót, két parti lejáró-rámpát, egy kislétrát, egy vízibicikli kiemelésére szolgáló stéget és egy horgonyt helyettesítő,
életveszélyes eszközt
távolítottak el - tudatták.
Amennyiben megállapodnak, az önkormányzat döntése lesz a hasznosítás jellege. Ha abban csónakkikötő is szerepel, akkor ahhoz be kell szerezni a szükséges engedélyeket - tették hozzá.
A Siófok honlapján olvasható előterjesztések szerint az önkormányzat számára kedvező a két mólóért fizetendő bérleti díj, azok turisztikai hasznosítását tervezik. A döntés az áprilisi képviselő-testületi ülésen várható.
Az OVF közölte, hogy a Balaton-parton idén
több helyen is folytatódik a meder tisztítása.
Önkormányzatokkal és a vízi polgárőrséggel együttműködve horgászkarókat, felborult stégeket, illegális bejárókat számoltak fel Gyenesdiás, Vonyarcvashegy, Örvényes területén. Balatonfűzfőn a vasút védelmét szolgáló kőszórásra illegálisan telepített víziállásokat távolítottak el.
Ha mindenütt megvalósulna az összefogás, és lenne elegendő pénz, akkor is hat évbe telne a Balaton teljes medrének mentesítése az oda nem való, sokszor veszélyes, illegális tárgyaktól - tették hozzá.
A helyzet javulásához szükség van a folyamatos ellenőrzésre, szemléletváltásra és a horgászok egyéni felelősségvállalása is - hangsúlyozta az OVF.