eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Facebook/Szijjártó Péter

Szijjártó Péter: Paks 2 üzembe helyezhető lesz 2030-ra

Erről számolt be miniszterjelölti meghallgatásán Szijjártó Péter munkáját folytató külgazdasági és külügyminiszter.

Kibővített feladatkörrel folytatja miniszteri munkáját Szijjártó Péter, a külügy és külgazdaság területe mellett a paksi bővítés (energiaügyek, energiabiztonság) is az ő asztala lesz.

Az Országgyűlés gazdasági bizottságában és fenntartható fejlődés bizottságában is szerda délelőtt hallgatták meg, ahol elmondta, azért kapta meg az energiapolitikai területet, mert az mára "egy kőkemény politikai és sajnos külpolitikai kérdéssé vált".

Elismerte, szűkülnek az energiaforrások, mivel van egy európai törekvés a keleti energiaforrások kiiktatására, ezért újak után kell nézni.

A paksi bővítésről szólva elmondta, az EU zöld utat adott a nukleáris energiának - illetve a polgári célu nukleáris energia ügyében nem vonják az orosz felet szankciók alá -, és azt is, hogy a Roszatom vezetői biztosították: technológiailag és pénzügyileg is képesek végigvinni a projektet, a cél továbbra is az új blokk 2030-as üzembe helyezése, ezt segítendő a korábbi miniszter Süli János államtitkárként dolgozik mellette.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×