eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Bécs, 2018. október 15.Pintér Sándor belügyminiszter az osztrák hivatali partnerével, Herbert Kickl-lel közösen tartott sajtóértekezletükön Bécsben 2018. október 15-én. (MTI/EPA/Christian Bruna)
Nyitókép: MTI/EPA/Christian Bruna

Pintér Sándor meghallgatása: tartozott már a belügyi tárcához az oktatás és az egészségügy

Belügyminiszter-jelölti meghallgatásán Pintér Sándor aláhúzta, a minisztériumi struktúráról Orbán Viktor dönt.

Pintér Sándornak belügyminiszter-jelöltként a parlament honvédelmi és rendészeti bizottsága meghallgatásán volt jelenése szerda délelőtt.

A bizottság előtt elmondta, 2010 óta folyamatosan csökken a bűncselekmények száma (12 év alatt 60 százalékkal), ami a rendőrségnek és a jogszabályi környezetnek egyaránt köszönhető - derül ki a Portfolio.hu tudósításából.

Pintér Sándor szerint az orosz-ukrán háború rávilágított, hogy a védekezésre jóval nagyobb hangsúlyt kell fektetni, mert támadások érhetik a hadviselési szerveket épp úgy, mint az államigazgatásiakat.

A menekültszámokkal kapcsolatban elmondta, 1,26 milliónyian érkeztek "ukrajnai emberek" Magyarországra, a menekülők 707 ezren voltak.

Bejelentette, Csengeren épül egy 1000 fős börtön - viszonyításképp: 18 800 fogvatartott van ma Magyarországon.

Hangsúlyozta, a minisztériumi struktúráról szóló döntést a miniszterelnök hozza meg.

Pintér Sándor szólt arról is, hogy 1945 előtt tartozott már a belügyi tárcához az oktatásügy, az egészségügy és a szociális kérdések, ezért a kor színvonalán ez a rendszer fog visszaállni.

Az oktatási és egészségügyi területen "tudományos tanácsok", szakemberekből álló testületek segítik majd a döntéshozatalt

- ígérte.

Állatrendőrség pedig nem lesz.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×