Infostart.hu
eur:
352.4
usd:
308.38
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay

Érdekes mozgások a hazai autópiacon

Nőtt az elektromos autók népszerűsége Magyarországon: a magyarok 54 százaléka már elektromos vagy hibrid autót vásárolna legszívesebben, háromszor annyian érdeklődnek az alternatív hajtás iránt, mint négy évvel ezelőtt. Csökkent a benzines autók részaránya, de nőtt a dízeleseké.

A Robert Bosch Kft. megbízásából a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet készített reprezentatív felmérést, amelyből kiderül: tisztán elektromos személygépkocsit a válaszadók 27 százaléka venne, hibrid és plug-in-hibrid autót ugyanennyien, benzinest 26 százalék. A legkevésbé a dízel népszerű 9 százalékkal, a csökkenés mértéke 50 százalékos 2018-hoz képest - írták.

A megkérdezettek a közlekedés legfontosabb szempontjának sorrendben a kiszámíthatóságot, a kényelmet, az alacsony fenntartási költséget és a környezetvédelmet tekintik. Utóbbi a legfontosabb érv az elektromos hajtás mellett, 72 százalék hivatkozott erre, megelőzve az olcsóbb fenntartást és a halk működést - jelezték a közleményben.

Megjegyezték ugyanakkor, hogy az alternatív hajtású autók aránya Magyarországon még mindig csak 5 százalék, és ebben a gázüzeműek is benne vannak.

A benzinesek aránya 19 százalékponttal csökkent, jelenleg 63 százalék, de majdnem ugyanennyivel, 15 százalékponttal nőtt a dízel aránya, elérve a 32 százalékot.

A Bosch ezek alapján úgy véli, hogy a hagyományos motorok nem vesztik még el a jelentőségüket, de az elektromos közlekedés térnyerése nyilvánvaló, így hamarosan meghatározó szerepe lehet.

A Bosch megbízásából készült felmérés ezer felnőtt telefonos megkérdezésével készült. A mintavétel nem, életkor, iskolai végzettség, lakóhely szerint reprezentatív.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×