Infostart.hu
eur:
355.67
usd:
313.25
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, miniszterelnök-jelöltje (k), Dúró Dóra elnökhelyettes és Novák Előd alelnök a párt kampányzáró rendezvényén Budapesten, a Fővárosi Művelődési Házban 2022. április 1-jén.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kampányzáró: Toroczkai László szerint Mi Hazánknak van egyedül programja a nemzet felemelésére

A Mi Hazánk Mozgalom rendelkezik egyedül koncepcióval arra, hogy a magyarságot fejlődő pályára állítsa, mert sem a Fidesznek, sem a balliberális ellenzéknek nincs programja. Márki-Zay Pétert Bajnai Gordon jelölte ki, és a globalista elit érdekeit képviseli - jelentette ki a párt elnöke a szervezet kampányzáró rendezvényén, Budapesten.

Toroczkai László, a párt miniszterelnök-jelöltje úgy vélekedett, hogy ha a Mi Hazánk 2018-ban nem jön létre, ma nem volna esélye a magyarságnak.

A koronavírus formájában biofegyvert vetettek be az emberiség ellen, most pedig a harmadik világháborúval fenyegetik. Mindez a világot uraló globális nagyvállalatoknak, a gyógyszergyártóknak és a fegyvergyártóknak köszönhető, akik a legtöbbet keresik a járványon és a háborún - tette hozzá.

Az utóbbi nem Oroszország és Ukrajna konfliktusa, hanem Oroszország és a globális nagyvállalatok és az Egyesült Államok háborúja - vélekedett.

Kiderült, hazugság, hogy a vakcina megállítja a koronavírust, illetve a vakcinának is köze lehet ahhoz, hogy az elmúlt évben a második világháború legvéresebb esztendejénél is többen, 155 ezren haltak meg Magyarországon - mondta Toroczkai László.

A pártvezető keményen fogalmazott a politikia ellenfeleiről is. A Mi Hazánkat „nem a párizsi Rothschild-bankház egyik irodájában alapították”- mondta, miközben például Fekete-Győr András járt Párizsban a Momentum alapításnak ideje környékén.

Márki-Zay Pétert szerinte szintén „a globalista kör választotta ki”, ezt a kanadai állampolgársága mellett azzal indokolta, hogy a miniszterelnök-jelölti szerepre szerinte Bajnai Gordon jelölte őt ki. „Ezért jártak Hódmezővásárhelyre az amerikai diplomáciai autók”.

Márki-Zay Péter és a balliberális oldal valójában a gazdáik kegyeit keresve, a gazdáik utasításait végrehajtva, külföldről finanszírozva teszik a dolgukat, ezért kényszerül Márki-Zay állandó magyarázkodásra - fogalmazott a kampányzárón a Mi Hazánk Mozgalom listavezetője, aki szerint gyakran a Fidesz is a globalista nagyvállalatok parancsa alapján cselekedett.

A pártelnök szerint olyan átalakulások előtt áll a világ, hogy elképzelhető, néhány hónap múlva nem tudjuk megvenni az alapvető élelmiszereket, és nem lesz pénzünk benzinre. Orbán Viktor véleménye szerint nemcsak hogy támogatta az orosz gázról való leválást, hanem ez már idén meg fog történni, jelentette ki.

Toroczkai László ismertette választási programjuk legfontosabb pontjait is: Kormányra kerülésük esetén egy év alatt 700 élelmiszeripari nagyüzemet hoznának létre. Az elsőt már át is adták Ásotthalmon. Az a terv, hogy ezek két év múlva már profitot termelnek, és csak magyarok dolgozhatnak majd bennük.

Dúró Dóra, a párt elnökhelyettese hangsúlyozta: arra vállalkoznak, hogy megvédjék a magyar családokat, kultúrát, annak érdekében, hogy Magyarország továbbra is magyar maradhasson.

Olyan időket élünk, amikor a család támadásával és a bevándorlás ösztönzésével el akarják venni identitásunkat és veszélyeztetik a létünket. Ebben a helyzetben pedig az egyetlen kivezető utat a Mi Hazánk Virradat programjának végrehajtása jelenti - mondta.

A család támadása azt a célt szolgálja, hogy összezavarják a gyermekeinket, "el akarják venni azokat a támpontokat, amelyek meghatározzák az identitásukat”. Szerinte ha nem tudja a gyerek, mi az, hogy család, hogy nemzet, akkor azt sem fogja tudni, hogy ő maga kicsoda. Ha pedig nem tudja, hogy ki ő, akkor Dúró szerint könnyen manipulálható fogyasztóvá válik.

"A gyereknek tudnia kell, hogy mi az a család, de két férfi és egy kutya az nem család.”
– mondta a Mi Hazánk elnökhelyettese. Beszédében nyilvánvalóvá tette, szerinte a „bevándorlás” nem szól másról, mint hogy „ideküldenek idegen embereket, aki elveszejtik a magyar kultúrát”.

Novák Előd, a párt alelnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a közvélemény-kutatások szerint a Mi Hazánk támogatottsága elérte a hat százalékot. Ukrajna orosz invázióját „Amerika és Oroszország háborújának” nevezte, és hozzátette:

„Ne rángassa bele senki se Magyarországot, se Lengyelországot” ebbe a háborúba, valamint hogy „Ukrajna tartsa tiszteletben a magyarok és lengyelek oktatási autonómiáját”.

Novák a választási kampánnyal összefüggésben arról beszélt, hogy ötszáz lakossági fórumon vannak túl.

KIjelentette: A Mi Hazánk meg kívánja akadályozni egy olyan társaság hatalomra jutását, amely szivárványos zászlót tűzne a Parlamentre.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×