Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.7
bux:
139790.13
2026. június 26. péntek János, Pál
Two irreconcilable people groups. Rivalry and competition. Conflict hostility, aggressiveness. Resolution and compromise through negotiations. Competing crime clans. Interethnic strife. Confrontation
Nyitókép: Andrii Yalanskyi/Getty Images

Választás '22: amiről nincs vita – kezdődik a kampány

Szombaton kezdődik az április 3-i országgyűlési képviselő-választás kampánya, de az már most biztos, hogy a legfontosabb szereplők nem ülnek le egymással nyilvános vitára, így a következő ötven nap inkább a vitáról folytatott vitáról szól majd, mert a szemben álló feleknek ez áll az érdekükben.

Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter már tavaly kihívta egy élő televíziós vitára Orbán Viktort, de a miniszterelnök a decemberi Kormányinfón ezt lényegében visszautasította. „Nem ma kezdtem ezt a szakmát, és én azt nézem, hogy ki a főnök. És a jelölt személye (Márki-Zay Péter – a szerk.) ebből a szempontból nem játszik szerepet. A főnök mindig a legerősebb párt vezetője, mindegy, hogy kit, hova állítanak és mit ragasztanak a homlokára. […] Én tudom ki a főnök, nem kell ezen sokat gondolkodnom” – forgalmazott Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint egyébként az Országgyűlésben éppen eleget vitázik az ellenzékkel. „Ott állok szügyig vérben a Parlamentben folyamatosan. A legdurvább, legbrutálisabb, gyakran közönséges vitákban veszek részt, úgyhogy Magyarország nem szenved politikai viták hiányától” – tette hozzá.

Az ellenzék főnöke a Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc. A kormánypárt kommunikációs igazgatója, Hollik István korábban azt írta a Facebookon, hogy Márki-Zay Péter a DK-elnök beosztottja, „beosztottal pedig nem érdemes vitázni”.

Az ellenzék miniszterelnök-jelöltje az ATV Egyenes Beszéd című műsorában reagált erre. Márki-Zay Péter úgy fogalmazott: „a hat párt összefogásában egy csomó kérdésben nincs egyetértés, tehát nincs főnök, nincs beosztott sem. De ha ez lenne a logika, akkor én miért állnék ki Orbán Viktorral? Akkor rögtön Putyint kellene kihívjam, vagy a Kínai Kommunista Pártot” – tette hozzá Hódmezővásárhely polgármestere. „Ha Orbán nem tudja a kínai kommunisták nélkül eldönteni, hogy a mi pénzünkből merre menjen a vasút, vagy nem tudja Putyin nélkül eldönteni, hogy támogathatja az Úz-völgyi temető megmaradását, vagy éppenséggel el kell-e zárni a gázcsapot Ukrajna felé, akkor Orbán Viktor egy beosztott” – vélekedett az ellenzéki politikus.

Később Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta a Demokratának, hogy nem érdemes olyasvalakivel vitatkozni, aki össze-vissza beszél, és még egy esetleges győzelem esetén sem dönthetne érdemben az ország sorsáról. „Várjuk meg, hogy érkezik-e megkeresés a baloldal első embere részéről” – mondta a tárcavezető arra a kérdésre, hogy Gyurcsány Ferenccel kiállna-e vitázni Orbán Viktor. A DK elnöke a Facebookon reagált erre: „Aki a gyávát megmenti, az maga is gyáva. Ez régi dakota közmondás, én meg nem mentek gyávákat” – írta Gyurcsány Ferenc egyértelműen arra utalva, hogy ha Orbán Viktor nem vitázik Márki-Zay Péterrel, akkor ő sem fog Orbán Viktorral.

Sőt, Márki Zay Péterrel a választókerületi ellenfele, Lázár János sem áll ki vitázni. A fideszes országgyűlési képviselő azt írta a Facebookon, hogy Márki-Zay Péter vitaképtelen, mert szerinte nem mond igazat, sértegeti a más véleményen lévőket, becsapja a saját szavazóit, a gondjaira bízott település helyett csak önmagát építi, és jobboldalinak mondja magát, mégis a gyurcsányi baloldal visszatéréséért küzd. Lázár János hozzátette azt is, hogy Hódmezővásárhelynek és a választókerületnek nem vitára, hanem munkára van szüksége.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Tisza-kormány: újabb sorcsere a minisztériumokban, Sulyok Tamás aláírta az uniós pénzekkel kapcsolatos törvényt

Továbbra is sebes tempót diktál a Tisza-kormány, amely a héten két jelentős kormányülést is összehívott. Szerdán a hajnali órákba nyúló egész napos egyeztetés után csütörtökön a hőhelyzettel kapcsolatos felkészülésről és a Budai Vár felújítása körüli helyzetről tartott sajtótájékoztatót Magyar Péter miniszterelnök és a beruházási ügyekért felelős Vitézy Dávid. A nap azonban egyéb fejleményeket is tartogatott. Újabb részletek derültek ki a Szuverenitásvédelmi Hivatal bezárásáról, felmerült az egyre indokolatlanabbá váló árrésstop megszüntetése, és a határon túli támogatásokat is átvilágítják. Ezek mellett azonban a legmeghatározóbb hír az volt, hogy máris gyanúsítottként merült fel Orbán Viktor neve az ukrán „aranykonvoj”-ügyben. Pénteken újabb fontos egyeztetések zajlanak, hiszen a Pénzügyminisztérium meghívására Budapestre látogatott az Eurogroup vezetője, akivel Magyar Péter mellett a tárca vezetője, Kármán András is az euró bevezetéséről egyeztetett. Az előzetes bejelentések szerint még ugyanezen a napon háromnapos kihelyezett kormányülés kezdődik, amelyre Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter egyenesen Luxemburgból érkezhet haza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×