eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Nyitókép: Twitter

Fontos javítást tett Karikó Katalin a kormány halálozási táblázatán

A Pfizer-vakcina kifejlesztésében főszerepet játszó Széchenyi-díjas magyar kutatóbiológus szerint fontos közreadni, hogy kiket és mennyi ideje oltottak a szerekkel.

Karikó Katalin, az Amerikai Egyesült Államokban élő Széchenyi-díjas magyar kutatóbiológus, biokémikus, a szintetikus mRNS alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója azt írja Facebookon, hogy hozzá is eljutott a kormány táblázata a vakcinák hatásosságáról.

Azt írja, kiegészíti a szükséges információval. A táblázat szerint százezer Pfizerrel beoltottból 32 halt meg, míg a Sinopharm esetében 16 ez a szám. A Pfizer oltását kidolgozó Karikó hozzáteszi az adathoz, hogy a Pfizer esetében négy hónap a vizsgált időszak, köztük idősek otthonában élők és krónikus betegek vannak, a kínai vakcina esetében két hónap az időtartam és krónikus betegségben nem szenvedő alanyokat oltottak be vele.

Hozzáteszi, hogy a betegségek mellett a beoltottak korát is fel kellett volna tüntetni.

A lentebb bemutatott tablazatot sokan elkuldtetek ezert kiegeszitettem a szukseges informacioval...

Közzétette: Kati Kariko2021. április 25., vasárnap

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×