eur:
411.19
usd:
392.91
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Rendőrök járőröznek a székesfehérvári Rákóczi utcán 2020. április 7-én. A koronavírus-járvány miatt kijárási korlátozást vezettek be Magyarország egész területére március 28. és április 11. között. Ebben a két hétben az otthonokat, a lakóhelyeket csak munkavégzés vagy az alapvető szükségletek ellátása céljából lehet elhagyni. Az élelmiszerboltokat, drogériákat, patikákat 9 és 12 óra között kizárólag a 65 év felettiek látogathatják. A rendőrség a közterületeken megnyugtató, segítő, empatikus és lojális intézkedésekkel sarkallja a lakosságot a kijárási korlátozás betartásra.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Súlyos bírságot kockáztat, aki nem tartja be a korlátozó szabályokat

Már érvényesek az új, a járvány terjedését megfékező korlátozások, aki megszegi, fizethet.

A veszélyhelyzeti védelmi intézkedések betartásának ellenőrzésében – a rendőrség mellett – a honvédség is tevékenyen részt vesz. Mint az a közlönyből kiderül, súlyos következményekkel számolhatnak az üzletek tulajdonosai, ha az ellenőrzés során a vásárlók nem hordják rendeltetésszerűen a maszkot:

amellett, hogy 100 ezer forinttól 1 millió forintig terjedő bírságot szabhatnak ki, az üzletet legalább egy napra, legfeljebb egy év időtartamra ideiglenesen is bezárhatják.

Kivéve persze, ha az érintett a szükséges intézkedéseket megtette a jogellenes helyzet felszámolása érdekében, így a jogsértő vásárlót felszólította a távozásra, és ha ennek nem tett eleget, értesítette a rendőrséget.

Hasonló bírság és bezárás fenyeget, ha valaki a kijárási korlátozást megszegi, a tilalom ellenére gyülekezik, közterületen, nyilvánon helyen, sportpályán sportolo, vagy este 7 óra és reggel 5 óra között adott üzletben, lottózóban vagy dohányboltban az ott dolgozókon kívül más személy is jelen van. Ahogyan bírságra számíthatnak azok a nevelési vagy oktatási intézmények vezetői is, ahol nem hőmérőznek.

A kormányrendelet azt is kiemeli, hogy a jogkövetkezmény azonos napon több egymást követő ellenőrzés alkalmával is alkalmazható. A bírságot a határozat véglegessé válását követő 15 napon belül kell megfizetni, fellebbezésre pedig nincs lehetőség.

A maszkviselés elmulasztásának esetében a pénzbírság minimum 5 ezer forint, a legmagasabb díjtétel pedig 500 ezer forint lehet.

A helyszíni bírság kiszabása esetén némileg kedvezőbb a helyzet, 5 ezer forinttól 150 ezer forintig terjedhet, a sorozatos szabályszegőket viszont 200 ezer forintra is bírságolhatják.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×