A kedden bejelentett járványügyi korlátozások részeként szerdától már nem nyithatnak ki a szórakozóhelyek. Az ágazat szereplői szerint az igazán nagy érvágás a korábbi intézkedés, az este 11 órás kötelező zárás volt.
"Most mindenki az erő- és információgyűjtés, valamint a koncepcióalkotás folyamatában van, hogy most mit lehet csinálni, ki mivel tudja ezt a helyzetet átvészelni" – mondta Körössy Zoltán, az egyik nagy piaci szereplő, az Eventrend Group egyik alapító-tulajdonosa.
Az üzletember szerint a jelenlegi helyzetben a bizonytalanság a legrosszabb, mert senki sem tudja, hogy a járvány meddig tart. Az optimista forgatókönyv szerint már januárban is vissza lehet térni a valamilyen szintű szórakoztató vendéglátásra, de a pesszimista szerint amíg nincs teljes átoltottság, addig nincs létjogosultsága a szórakoztatásnak.
A szórakozóhelyek már a tavaszi kötelező zárva tartás miatt is rosszul teljesítettek, éves szinten a bevételeik 80-90 százaléka maradhat el. Emellett kénytelenek voltak racionalizálni a működésüket, alkalmazottakat is el kellett küldeniük.
"A Symbol állományából a munkatársak 60-70 százalékát már korábban le kellett építeni,
vagy alkalmi státuszba kerültek, azokat a kollégákat próbáltuk eddig is megmenteni, akik a legnagyobb értékteremtők, akik nélkül nem lehet működtetni a helyet" – mondta Nagy Gábor, az Eventrend Group másik alapító-tulajdonosa.
500 millió forintot tettek félre arra, hogy a cégcsoport válságát finanszírozzák, ebből próbálják megtartani azokat a munkatársakat, akikkel szeretnének a jövőben is együttműködni. Öt hónapra tervezték ezt a költségvetést, most már ott tartanak, hogy 13 hónapra kellene elégnek lennie.
A szórakoztatóhelyek üzemeltetői kivárnak, azt remélik, ha támogatást nem is, könnyítéseket kapnak, akár adókedvezményeket, akár járulékfizetési mentességet. Azért is bíznak ebben, mert önhibájukon kívül kerültek olyan helyzetbe, hogy nem dolgozhatnak.