eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Az UNStudió és a Buro Happold Engineering alkotta konzorcium által 2018. április 20-án közzétett látványterv a Budapesten felépülő, Dél-Budát és Csepelt összekötő hídról.
Nyitókép: MTI/UNStudió és a Buro Happold Engineering

Újabb részletek a Dél-Budát és Dél-Pestet összekötő csodáról

Egyebek mellett kiderült az is, milyen hosszú lesz a főváros déli részére tervezett Galvani híd.

Az UN Studio oldalán a látványtervek mellett megjelent többek között, hogy milyen hosszú lesz a híd, mekkora lesz a távolság a hídpillérek között, valamint az is, hogy milyen járművekkel lehet majd használni a hidat – írja a Portfolio.hu.

Ennek alapján, a hídon az autóforgalom számára összesen

négy sávot terveznek, és további két villamos sáv, kétoldali járda a gyalogosok számára, valamint kétoldali kerékpárút is helyet kap.

A híd tervezett hossza 500 méter, a két hídpillér közötti legnagyobb távolság pedig 220 méter lesz.

Budapest, 2018. április 20.
Az UNStudió és a Buro Happold Engineering alkotta konzorcium által 2018. április 20-án közzétett látványterv a Budapesten felépülő, Dél-Budát és Csepelt összekötő hídról.
MTI/UNStudió és a Buro Happold Engineering
Az UNStudió és a Buro Happold Engineering alkotta konzorcium által közzétett látványterv a Budapesten felépülő, Dél-Budát és Csepelt összekötő hídról. MTI/UNStudió és a Buro Happold Engineering

A gazdasági szakportál emlékeztet, a híd egyes felmérések szerint az átadást követően naponta minimum 37 ezer, de akár 50 ezer gépkocsival is tehermentesítheti Budapest belvárosát. A hídra tervezett leendő villamosvonal pedig akadálymentes átszállási kapcsolatot fog biztosítani a Csepel-szigeten a megújuló H7-es, a pesti hídfőnél pedig a soroksári, ráckevei H6-os HÉV felé.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 22. 19:22
×
×
×
×