eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Forrás: Police.hu

Ők azok, akik talán ezredszerre sem értik meg: a Balaton nem viccel

Egy sup, egy kajak és egy kis vitorlás utasai nem igazán vették figyelembe a másodfokú viharjelzést, így aztán indulhattak a rendőrök.

A Balaton északi partján kedden három esetben is a vízirendőröknek kellett megakadályozni a nagyobb bajt. Mint a Hírbalatonon olvasható, mindhárom esetben már másodfokú viharjelzés volt érvényben, amikor tilos a vízben tartózkodni menetrendszerinti hajók és nagyobb vitorlások kivételével.

Az egyik fürdőző egy sup (álló helyzetű evezős alkalmatosság) használata közben került bajba, rajta kívül pedig egy kajakos sem tudott mit csinálni a hullámzásban, egy vitorláshajóval pedig műszaki probléma adódott, két férfi volt rajta.

A két viharjelzést úgy lehet megkülönböztetni, hogy az elsőfokú jelzéskor a villogó ritkábban jelez, mint 1 másodperc (ekkor még szabad a vízben lenni, legfeljebb 500 méterre a parttól), másodfokú jelzéskor pedig sűrűbben.

Mint az Infostart korábban megírta, hétvégén is számos gond adódott a fürdőzők felelőtlenségéből. Aki bajt lát, a 1817-es számot ingyenesen hívhatja.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×