eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba

Meghalt Ádám Antal volt alkotmánybíró

Életének 91. évében, hosszan tartó betegségben elhunyt Ádám Antal egyetemi tanár, az Alkotmánybíróság volt tagja.

Az Alkotmánybíróság honlapján olvasható közleményben Ádám Antal pályáját felidézve azt írták: a pécsi jogi karon végzett 1953-ban, ahol tanársegéd lett, majd Budapesten vett részt képzésben, és öt évvel később megvédte kandidátusi értekezését. A pécsi egyetem jogi karán 1958 őszétől oktatott államjogot, később ugyanott magyar és az összehasonlító alkotmányjogot, közjogtant, valamint állami egyházjogot.

Ádám Antal 1967-től egyetemi tanárként, 1975-től 1978-ig a pécsi jogtudományi kar dékánjaként dolgozott, és 1999-től akadémiai doktori, 2000-től professor emeritus címet viselt.

A szakember több mint 70 kötet és kiadvány szerkesztésében vett részt, 450 szakmai publikációt, valamint 150 újságcikket írt.

Ádám Antal 1989 novemberében az akkor alakult Alkotmánybíróság tagjává vált, tisztségét 1998 novemberéig töltötte be. Az Alkotmánybíróság jelenlegi és volt tagjai, munkatársai gyászolják "a nagy tudású egyetemi tanárt, a közjog és alkotmányjog tudósát és a magyar Alkotmánybíróság alapító tagját" - olvasható a testület honlapjára feltett közleményben.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×