eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Budapest Airport és a hatóságok által életbe léptetett hőkamerás és hőmérős ellenőrzés bemutatója a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. február 5-én. A repülőtéren eddig csaknem 900 olyan utas szűrését végezték el a koronavírus-járvány miatt, akik közvetlen járattal érkeztek Kínából Budapestre.
Nyitókép: Balogh Zoltán

Már rutinszerű az utasok testhőmérése Ferihegyen

Már szűrik az észak-olaszországi tartományokból érkező utasokat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Eddig az utasok egyikénél sem mértek magasabb testhőmérsékletet - mondta az InfoRádiónak Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója.

A hatóságok vasárnap rendelték el, hogy a közvetlen kínai járatok után az olaszországi koronavírus helyzet miatt az Észak-Olaszországból érkező járatok utasainál is a testhőmérséklet mérést. Tegnap két járat érkezett, illetve hajnalban még egy, a Wizz Air járata Milánóból - mondta az InfoRádiónak Valentínyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója. Szavai szerint a következő 3 napban 11 további járat érkezik az érintett régiókból: Milánóból, Trevisóból, illetve Bergamóból.

Az eddigi 3 járat utasainál nem mértek magasabb testhőmérsékletet

- közölte Valentínyi Katalin. Megemlítette, hogy ez már tulajdonképpen rutinszerűen megy a reptér dolgozóinak, mivel január vége óta a Kínából érkező közvetlen járatok utasainál végeznek egészségügyi vizsgálatot. "Egy nagyon jól kidolgozott metodikánk van arra, hogyan végezzük el a kívánt vizsgálatot ez érkező utasoknál. Először is a kínai járatok mindig ugyanahhoz az utashídhoz állnak be, illetve az Észak-Olaszországból érkező utasokat is ide szállítjuk busszal, miután elhagyták a repülőt" - mondta Valentínyi Katalin.

Budapest, 2020. február 5.
A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos információs tábla a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. február 5-én. A Budapest Airport és a hatóságok a koronavírus-járvány miatt hőkamerás és hőmérős ellenőrzést lépettek életbe, eddig csaknem 900 olyan utas szűrését végezték el, aki közvetlen járattal érkeztek Kínából Budapestre.
MTI/Balogh Zoltán
Budapest, 2020. február 5. A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos információs tábla a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. február 5-én. A Budapest Airport és a hatóságok a koronavírus-járvány miatt hőkamerás és hőmérős ellenőrzést lépettek életbe, eddig csaknem 900 olyan utas szűrését végezték el, aki közvetlen járattal érkeztek Kínából Budapestre. MTI/Balogh Zoltán

Az utashidat elhagyva a reptér által szerződtetett partner, az AMS méri az utasok testhőjét - egyrészt manuálisan, másrészt beszereztek egy hőkamerát, egy újabbat pedig napokon belül bérelni fognak annak érdekében, hogy a legpontosabb eredményeket kapják.

Amint megtörténik a lázmérés, és senkinél sem észlelnek magasabb testhőmérsékletet, akkor a járat utasai elhagyhatják ezt az utashídon elkülönített vizsgálóhelyiséget.

De ha csak egy utas eseténben is lázat tapasztalnának, akkor

  • őt további vizsgálatoknak vetik alá,
  • pontosan kikérdezik, felveszik az adatait,
  • ahogyan a kontaktszemélyekét - vagyis azok adatait is, akik előtte, mögötte, mellette ültek két sorral - adatait is körülötte, hogy ha beigazolódna a gyanú, akkor őket a későbbiek során fel lehessen keresni

- tette hozzá Valentínyi Katalin. Elmondása szerint nagyon fontos, hogy mindaddig, amíg minden utas hőmérsékletét meg nem mérik, a járat összes utasának és személyzetének is a vizsgálóban kell tartózkodnia.

Ha testhőmérséklet alapján nem szűrnek ki senkit, a járat utasainak adatait nem rögzítik, mivel a légitársaságoknál megvan az utaslista, ha szükséges, akkor a hatóságok rajtuk keresztül hozzájuthatnak a kívánt adatokhoz - választolta Valentínyi Katalin arra a felvetésre, hogy a koronavírus hosszú lappangási ideje miatt, ha a megszűrt utasok közül mégis megbetegedne valaki, akkor a reptértől kikérhetőek-e az adatok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×