eur:
403.36
usd:
373.4
bux:
89465.95
2025. április 1. kedd Hugó

Legyünk észnél, mert a baj észrevétlenül fog megtörténni

A közlekedési balesetek után a második leggyakoribb halálozási ok a vízbe fulladás a gyermekek 15 éves életkoráig. Ráadásul egy norvég tanulmány szerint a vízbe fulladt gyermekek kétharmada tudott úszni. Az InfoRádió Családi hét című műsorában erről is beszélt Fülöp Xénia, az Iron Swim Budapest úszóiskola oktatója.

Az Iron Swim Budapest (ez Hosszú Katinka klubja) úszóiskola célja, hogy minden gyermeket felkészítsenek a váratlan helyzetekre, valamint hogy tudatosan menjenek be a vízbe – emelte ki Fülöp Xénia az InfoRádiónak nyilatkozva. Ettől függetlenül, hiába tesznek meg mindent, balesetek bármikor előfordulhatnak, tette hozzá. "Egy mély gödör, egy rosszul vett levegő, sajnos ezek ellen nem tudunk tenni, de azon vagyunk, hogy a lehető legjobban felkészítsük őket a veszélyekre" – fogalmazott.

Sajnos a balesetek észrevétlenül történnek, nem pedig úgy, hogy kapálóznak, sikongatnak a gyerekek. A víz alá lesüllyednek, és onnantól kezdve

nagy jelét nem látni annak, hogy fulladoznak

– a hívta fel a figyelmet az oktató. A szülöknek ezért azt mondják: nagyon nagy figyelemmel kell lenni a gyerekekre, mert észrevétlenül fog megtörténni a baj.

Az Iron Swim Budapestnél az a tapasztalat, hogy sok szülő sajnos csak a nyári szezon előtt pár hónappal kap észbe, hogy a gyereket úszásoktatásra vigye, hogy amikor majd mennek vízpart mellé nyaralni, ne legyen gond. Ennek a kérésnek azonban nem tudnak eleget tenni, hiszen azt vallják, hogy erre

legalább egy évet rá kell szánni.

Sőt, tette hozzá Fülöp Xénia, az sem biztos, hogy az egy év elégséges idő arra, hogy a gyereket biztonságosan mélyvízbe lehessen engedni.

A témáról bővebben az InfoRádió Családi hét című magazinjában hallhatnak hétfő este fél nyolckor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
NYT: így folyt bele az amerikai hadvezetés az ukrajnai háborúba
tudósítónktól

NYT: így folyt bele az amerikai hadvezetés az ukrajnai háborúba

Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia az ukrajnai háború elejétől fogva közös katonai tervezést folytat Kijevvel – derül ki a New York Times cikkéből, amit a szerzők annak magyarázatának szántak, hogy miként tudott talpon maradni az ország. Moszkvában viszont a közvetlen részvétel és a képmutatás bizonyítékának látják.

Ragadós száj- és körömfájás: már a vadászok is vizsgálódnak

Figyeljék a vadállományt, hogy megjelennek-e a ragadós száj- és körömfájás tünetei! – erre kéri a vadászokat az Országos Magyar Vadászkamara. Ha a vaddisznóknál megjelenik a kór, nagy baj lesz.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Jó, ha tudjuk: az erdőirtás és a fajkihalás a gazdagabb országok rejtett exportcikkévé vált

Jó, ha tudjuk: az erdőirtás és a fajkihalás a gazdagabb országok rejtett exportcikkévé vált

A világ legnagyobb gazdasággal rendelkező országai a mezőgazdasági és erdészeti termékek fogyasztásával átlagosan több mint 15-ször nagyobb veszteséget okoznak külföldön a biológiai sokféleségben, mint határaikon belül - derül ki egy, a Nature-ben publikált tanulmányból. A Princeton kutatói a világon először számszerűsítették az országok fogyasztásának külföldi környezeti hatásait, illetve hozzájárulásukat a világ biológiai sokféleségének csökkenéséhez. A beföldi természetkímélő célú intézkedések kedvezőtlen esetben globális szinten akár nettó károkat is okozhatnak a biodiverzitásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×