Mától Magyar Nemzet címmel jelenik meg a korábbi Magyar Idők. Az átnevezett lap első számában egy Boross Péter volt miniszterelnökkel készített interjú olvasható. A politikus üdvözölte a Magyar Nemzet újraindítását, mert úgy látja, jelentős szerepe lehet a szellemi öntisztulás folyamatában. Szerinte nyilvánvaló, hogy az európai parlamenti választások után változások lesznek, ám mértékük kérdéses. Arról is beszélt, hogy Magyarországon erős a kormány, nem tudnak vele mit kezdeni, ezért vetik be ellene a rengeteg uniós zaklatást.
A Népszava riportere a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatójával beszélgetett. Demeter Szilárd elmondta, hogy a világhírre vágyó írók műveinek fordításába nem tenne közpénzt. Hozzátette, hogy mindkét oldalról a szekértábor felszámolására kérik, mégis kvótázni szeretné a határon túli és belüli irodalom arányát.
A Világgazdaság arról ír, hogy árpa- és zabvetőmagból is hiány lehet az idén, mivel az eddigi adatok szerint tovább csökkent a tavaszi kalászosok termőterülete. A korábban 2500 hektár körüli vetőmagtermő terület mintegy felére esett, tavaly ráadásul gyenge volt a hektáronkénti átlagtermés. A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke szerint a tavaszi kalászosok minősége is romlott.
A Magyar Nemzetnek a pénzügyminiszter helyettese nyilatkozott. Tállai András szerint az európai parlamenti választások közeledtével minden politikai szereplőnek érdemes a migrációról színt vallania. A magyar kormánynak ez ügyben egyszerű a dolga, az eddigi kormányzati intézkedések ugyanis kellően beszédesek – mondta. Tállai András megjegyezte, hogy a kormány a munka mellett a gyermeket nevelő szülőknek kilenc év alatt 2250 milliárd forintot juttat családi adókedvezmény címén.
A Világgazdaság arról számol be, hogy a Magyar Nemzeti Bank a pénzügyi piac felügyeleti hatóságaként tavaly 384 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki. A jegybank a lappal közölte, hogy 2018-ban a legnagyobb büntetés meghaladta a 90 millió forintot. A leggyakoribb jogsértés változatlanul a jogosulatlan betétgyűjtés és az engedély nélküli közvetítői tevékenység volt. Tavaly az MNB 16 büntetőfeljelentést tett a piacfelügyeleti eljárások kapcsán.
A Portfolio megírta, hogy 12 év után megszűnik a DoQ nevű magyar nyelvű dokumentumfilm-csatorna, amely március végével ki is kerül a Telekom és a UPC kínálatából. A csatorna tulajdonosa, Csüllög László, a Tematic Media Group terjesztési igazgatója elmondta, hogy a jelen piaci helyzet nem kedvez a DoQ további sugárzásának, így a műsorszolgáltatás március 31-én megszűnik.