eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Mire kell figyelni a gyerek első táborozásánál?

Több tízezer szülő gondolkodik azon ezekben a hetekben azon, hogy nyáron elküldje-e a gyerekét élete első ottalvós táborába. Ehhez a döntéshez nyújt segítséget a táborokat és tanfolyamokat szervező Funside School javaslatcsomagja.

Az általános iskola első osztályát kijáró gyermeket már el lehet küldeni ottalvós táborba – mondta az InfoRádiónak Kittka András, az iskola társalapítója. „Minden gyereknél, minden családnál egy picit máskor szokott eljönni az a kor, amikor már az egész család késznek érzi magát arra, hogy a gyermek ottalvós táborba menjen” – hangsúlyozta a szakértő, aki azt is hozzátette, hogy

érdemes megvárni azt az időpontot, amikor már mindenki úgy ítéli meg, hogy eljött az ideje.

„A szülő is nagyon sokat tehet azért, hogy a gyermeke számára az első ottalvós tábori élmény – vagy gyakorlatilag bármelyik tábori élmény – jó legyen” – hívta fel a figyelmet Kittka András. A szülő feszültsége – mely abból ered, hogy úgy érzi, még nem áll készen – könnyen átragadhat a gyermekre, aki eleve nem tudja, hova, milyen közegbe megy – főleg, ha nem iskolai szervezésű táborról van szó –, és csak azt látja, hogy a szülők feszengenek. „Mire megérkezik, már beáll egy szorongás, ami a helyszínen gyakran honvágyhoz vezet” – emelte ki a Funside School társalapítója. Fontos, hogy a szülők a tábor kiválasztása után a döntést úgy prezentálják, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Bár ebben az esetben biztonságérzetet ad a szülőnek, ha gyermekénél van mobiltelefon, ám

ha gyakran és rendszeresen hívják – főleg az első, kritikus 24-48 órában –, akkor csupán nehezítenek a beilleszkedésén, és csökkentik a biztonságérzetét.

A Funside School pedagógusai ebben az időszakban különösen nagy figyelmet nyújtanak az első táborozóknak. A szülők a tábor szervezőit bármikor felhívhatják, de az első 1-2 napban a gyermeknek meg kell adni ezt a kis távolságot, hogy integrálódni tudjon a csapatba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×