eur:
403.36
usd:
373.4
bux:
89465.95
2025. április 1. kedd Hugó
Folytatódott a kéken világító hazai csirkehús története

Folytatódott a kéken világító hazai csirkehús története

Kíváncsiságból egy másik csirkehúst is megpróbált világításra bírni az az ikrényi férfi, aki korábban ilyen sajátos húst vásárolt az egyik magyarországi üzletben.

A Kisalföld a múlt héten egy igencsak furcsa esetről számolt be: egyik olvasójuk egy boltban csirkemellet vett, aminek a felét elkészítette, a másik felét azonban szilveszter este véletlenül nyersen elöl hagyta a konyhapulton. Amikor hajnalban hazament, halvány fény derengett a helyiségből. Először azt hitte, hogy talán a gáztűzhelyet hagyta égve, majd gyorsan rájött, hogy a hús világít.

Folytatódott a kéken világító hazai csirkehús története

Mivel önerőből nem járt sikerrel és nem kapott magyarázatot a hivataloktól, ezért fordult az újsághoz. A lap azt írta, hogy a hús ránézésre egyáltalán nem volt szokatlan – bár kissé kellemetlen szagot árasztott –, teljesen sötétben azonban kék fényt bocsátott ki, ami elég szokatlan egy fogyasztásra szánt élelmiszertől. Megkerestek több szakintézményt is, végül a Nébih két lehetséges forgatókönyvet vázolt fel a lap érdeklődésére.

A férfit nem hagyta nyugodni az ügy, mert akkor azt mondta neki az egyik hivatal, hogy akár az otthonában is szennyeződhetett az élelmiszer valamivel, amitől világít. Most egy másik boltban vett csirkehúst, amelyet ugyanúgy elöl hagyott ugyanazon – az előzőleg elmosott – vágódeszkán. Kíváncsi volt, hogy ez is világítani fog-e, de nem történt semmi ilyesmi, így nem jutott közelebb a rejtély megoldásához. Hozzátette azt is: a Nébih-től – amelynek korábban bejelentette az esetet – a Kisalföld első cikkének megjelenése után felhívták, hogy az előző nap vizsgálatot végeztek abban az üzletben, ahol a húst vásárolta, és mindent rendben találtak.

Címlapról ajánljuk
NYT: így folyt bele az amerikai hadvezetés az ukrajnai háborúba
tudósítónktól

NYT: így folyt bele az amerikai hadvezetés az ukrajnai háborúba

Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia az ukrajnai háború elejétől fogva közös katonai tervezést folytat Kijevvel – derül ki a New York Times cikkéből, amit a szerzők annak magyarázatának szántak, hogy miként tudott talpon maradni az ország. Moszkvában viszont a közvetlen részvétel és a képmutatás bizonyítékának látják.

Ragadós száj- és körömfájás: már a vadászok is vizsgálódnak

Figyeljék a vadállományt, hogy megjelennek-e a ragadós száj- és körömfájás tünetei! – erre kéri a vadászokat az Országos Magyar Vadászkamara. Ha a vaddisznóknál megjelenik a kór, nagy baj lesz.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Jó, ha tudjuk: az erdőirtás és a fajkihalás a gazdagabb országok rejtett exportcikkévé vált

Jó, ha tudjuk: az erdőirtás és a fajkihalás a gazdagabb országok rejtett exportcikkévé vált

A világ legnagyobb gazdasággal rendelkező országai a mezőgazdasági és erdészeti termékek fogyasztásával átlagosan több mint 15-ször nagyobb veszteséget okoznak külföldön a biológiai sokféleségben, mint határaikon belül - derül ki egy, a Nature-ben publikált tanulmányból. A Princeton kutatói a világon először számszerűsítették az országok fogyasztásának külföldi környezeti hatásait, illetve hozzájárulásukat a világ biológiai sokféleségének csökkenéséhez. A beföldi természetkímélő célú intézkedések kedvezőtlen esetben globális szinten akár nettó károkat is okozhatnak a biodiverzitásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×