eur:
409.29
usd:
375.59
bux:
74383.46
2024. november 5. kedd Imre

Több ezer nevelőszülő hiányzik

A nevelőszülőséget sokan összekeverik az örökbefogadással, pedig - ahogy a SOS Gyermekfalvak gyermekjogi tanácsadója az InfoRádiónak elmondta –, a különbség nagy.

A különbséget érzékeltetve Szlankó Viola kiemelte, a nevelőszülők átmenetileg gondoskodnak azokról a gyerekekről, akiket kiemeltek a vér szerinti családjukból.

„Nagyon fontos, hogy ezeknek a gyereknek vannak szüleik, tartják is velük a kapcsolatot. A nevelőszülői hálózat fontos feladata, hogy a gyerekeket visszagondozzák a vér szerinti családjukhoz.

Ha ez valami miatt nem sikerül, akkor lehet szó örökbefogadásról.”

Magyarországon jelenleg nagyjából 5500 nevelőszülő van, azonban annak a jogszabálynak a teljesüléséhez

még egy-kétezer hiányzik,

ami szerint a 12 éven aluli gyerekeket nevelőszülőknél kell elhelyezni gyerekotthonok helyett – tette hozzá a SOS Gyermekfalvak gyermekjogi tanácsadója.

„A nevelőszülőségnek van néhány, törvény által előírt feltétel, ilyen a minimum 24 éves életkor, a büntetlen előélet. A jelöltnek egy viszonylag bonyolult kiválasztási folyamaton kell átesnie, amelyen azt vizsgálja meg a működtető, hogy alkalmas-e a nevelőszülőségre.”

A nevelőszülőség érzékeny, komplex foglalkozás, ezért egy pszichológiai szűrés is része a kiválasztásnak – mondta Szlankó Viola, hozzátéve, hogy egy hatvan, majd egy kétszáznegyven órás tanfolyamot követően környezettanulmányok, családlátogatások várnak a nevelőszülő-jelöltre.

„Ha minden jól megy és nem veszti el a lelkesedését sem, a jelentkezés után két-három hónappal nevelőszülővé válik.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: javában zajlik Trump és Harris küzdelme, ez lehet minden idők egyik legszorosabb választása

Amerikai elnökválasztás 2024: javában zajlik Trump és Harris küzdelme, ez lehet minden idők egyik legszorosabb választása

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×