eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Pánik Szentgotthárdon

Pánik Szentgotthárdon

A határ menti város az éves költségvetésének több mint a felét elveszíti, ha az Opel bezárja a helyi gyárát.

Az új tulajdonos PSA és az Opel vezetése a héten csütörtökön mutatja be az Opel nyereségessé tételének és a konszern szerkezetébe integrálásának hároméves tervét. Az egyelőre nem tudni, melyek lesznek a pontos lépések, de korábban kiderült, hogy az Opel szentgotthárdi üzemében elbocsátások volt, és az év végéig az összes kölcsönzött munkaerőtől megválnak a kevés megrendelés miatt.

 Konkrétum még nincs, de a Nyugat.hu szerint közben a szentgotthárdi önkormányzat is vészforgatókönyvet készít. Az Opel-gyár ugyanis közel 1,5 milliárd forint iparűzési adót fizet évente, ez pedig több mint fele a város - 2,6 milliárdos - éves költségvetésének. A hírek szerint a legutóbbi testületi ülésen azon vitatkoztak, milyen helyi adót kellene megemelni vagy bevezetni, hogy a kieső iparűzési adót pótolják.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×