Infostart.hu
eur:
355.99
usd:
313.43
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese napirend előtt szólal fel az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2022. március 10-én. A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az Országgyűlés ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülése, amelyet a rendes ülésnapot követően tartottak, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. Az ülésen a kormány képviselői sem vettek részt.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Tordai Bence: 2010 óta nincs egy életképes ellenzéki világlátás

Az ellenzéki pártok közül most mindenki keresheti a saját útját, és megmutathatja az erejét - mondta a Párbeszéd politikusa.

A parlamenti választás után Karácsony Gergely bejelentette, hogy lemond a Párbeszéd társelnöki posztjáról, és maga helyett Tordai Bencét javasolja. Az országgyűlési képviselő a Telexnek adott interjúban azt mondta, hogy ez a kérdés még nincs lejátszva. "Nagyon jólesik Gergő ajánlása, és nyilván nem fogok azzal vitatkozni, hogy alkalmas lennék-e erre a feladatra, de hozzáteszem, vannak mások is a Párbeszédben, akik alkalmasak lennének."

A budai körzetét megnyerő politikus szerint a következő hetekben ki kell találni, hogy mi az a munkamegosztás, amiben a leghitelesebben tudjáuk megjeleníteni a zöld-baloldali politikát, és ezáltal erősíteni az ellenzéket, amire, úgy érzi, az elmúlt időszakban talán nem volt annyira lehetőség.

Tordai Bence szerint Karácsony Gergely érez személyes felelősséget az ellenzéki kampány miatt, pedig neki volt a legkevésbé ebben felelőssége, de "kétségtelen tény, hogy különböző mértékben mindannyiunknak volt felelőssége ebben." A Párbeszéd politikusa arról is beszélt, a főpolgármester abban hibázott, hogy az előválasztás során az egység és együttműködés érdekében nem akart felvállalni egy markánsabb kampányt, amivel nyerhetett volna.

"A kampányt inkább a kormánypártok nyerték meg a propagandagépezetbe betöltött hazug, az ellenzéket háborúpártinak mondó stigmatizálással, mintsem az ellenzék vesztette el. De ami mindenképpen a mi számlánkra írandó, hogy 2010 óta nincs egy életképes ellenzéki világlátás, egy narratíva, egy jövőkép, egy valódi alternatíva, és azt is tegyük hozzá, hogy a 2010 előtti pedig egy masszív tévedésen alapult" - vélekedett Tordai Bence.

A parlamenti képviseló szerint azáltal, hogy a Fidesz lépései alapján határozta meg magát az ellenzék, a saját értékvilága és alternatívája veszett el. "Elfelejtettünk a választók fejével gondolkozni és velük kapcsolatban lenni, abból táplálkozni és felépíteni egy autonóm alternatívát, ami nem valamihez képest, hanem a magyar emberek érdekében és igényei szerint határozza meg magát."

Tordai Bence úgy vélekedett, a 2024-es európai parlamenti választáson külön kellene indulniuk a most összefogott ellenzéki pártoknak.

"A következő két év arról fog szólni, hogy mindenki megpróbál a saját korlátain felülemelkedni, aztán ki tudja, mi lesz ennek az eredménye.

Akárhogy is, most adnunk kell egymásnak teret az útkeresésre, miközben nem szabad hagyni, hogy teljesen szétszakadjunk."

Hozzátette: a mostani időszakban mindenki keresheti a saját útját, és megmutathatja az erejét. Az EP-választás listás, teljesen arányos rendszer, nincs ennél jobb alkalom arra sem, hogy kipróbálják, hogy mi, mennyire működik. Tordai Bence szerint ezzel párhuzamosan fel kell is készülni az önkormányzati választásra is, ahol a választási rendszer jellegéből fakadóan össze vannak kényszerítve a pártok.

Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Estére magára talált a forint a pofonok után

Estére magára talált a forint a pofonok után

Szinte minden a forint ellen szól: egyszerre dolgoznak az erősödés ellen az amerikai Fed kamatemelésére, és a hazai jegybank kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások. Kérdés, hogy a tegnapi gyengülés után mindennek ellenére tud-e korrigálni az árfolyam. A nap közbeni események alapján ez a korrekció egyelőre felemás, a délelőtti forinterősödést egy estére begyorsuló, délutáni gyengülés váltotta. A dollár közben közel másfél éves csúcsra erősödött az euróhoz képest, ami miatt a forint is elgyengült, de estére magára talált a magyar deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×