Infostart.hu
eur:
355.5
usd:
313.05
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese napirend előtt szólal fel az Országgyűlés rendkívüli ülésén 2022. március 10-én. A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az Országgyűlés ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülése, amelyet a rendes ülésnapot követően tartottak, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. Az ülésen a kormány képviselői sem vettek részt.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Tordai Bence: 2010 óta nincs egy életképes ellenzéki világlátás

Az ellenzéki pártok közül most mindenki keresheti a saját útját, és megmutathatja az erejét - mondta a Párbeszéd politikusa.

A parlamenti választás után Karácsony Gergely bejelentette, hogy lemond a Párbeszéd társelnöki posztjáról, és maga helyett Tordai Bencét javasolja. Az országgyűlési képviselő a Telexnek adott interjúban azt mondta, hogy ez a kérdés még nincs lejátszva. "Nagyon jólesik Gergő ajánlása, és nyilván nem fogok azzal vitatkozni, hogy alkalmas lennék-e erre a feladatra, de hozzáteszem, vannak mások is a Párbeszédben, akik alkalmasak lennének."

A budai körzetét megnyerő politikus szerint a következő hetekben ki kell találni, hogy mi az a munkamegosztás, amiben a leghitelesebben tudjáuk megjeleníteni a zöld-baloldali politikát, és ezáltal erősíteni az ellenzéket, amire, úgy érzi, az elmúlt időszakban talán nem volt annyira lehetőség.

Tordai Bence szerint Karácsony Gergely érez személyes felelősséget az ellenzéki kampány miatt, pedig neki volt a legkevésbé ebben felelőssége, de "kétségtelen tény, hogy különböző mértékben mindannyiunknak volt felelőssége ebben." A Párbeszéd politikusa arról is beszélt, a főpolgármester abban hibázott, hogy az előválasztás során az egység és együttműködés érdekében nem akart felvállalni egy markánsabb kampányt, amivel nyerhetett volna.

"A kampányt inkább a kormánypártok nyerték meg a propagandagépezetbe betöltött hazug, az ellenzéket háborúpártinak mondó stigmatizálással, mintsem az ellenzék vesztette el. De ami mindenképpen a mi számlánkra írandó, hogy 2010 óta nincs egy életképes ellenzéki világlátás, egy narratíva, egy jövőkép, egy valódi alternatíva, és azt is tegyük hozzá, hogy a 2010 előtti pedig egy masszív tévedésen alapult" - vélekedett Tordai Bence.

A parlamenti képviseló szerint azáltal, hogy a Fidesz lépései alapján határozta meg magát az ellenzék, a saját értékvilága és alternatívája veszett el. "Elfelejtettünk a választók fejével gondolkozni és velük kapcsolatban lenni, abból táplálkozni és felépíteni egy autonóm alternatívát, ami nem valamihez képest, hanem a magyar emberek érdekében és igényei szerint határozza meg magát."

Tordai Bence úgy vélekedett, a 2024-es európai parlamenti választáson külön kellene indulniuk a most összefogott ellenzéki pártoknak.

"A következő két év arról fog szólni, hogy mindenki megpróbál a saját korlátain felülemelkedni, aztán ki tudja, mi lesz ennek az eredménye.

Akárhogy is, most adnunk kell egymásnak teret az útkeresésre, miközben nem szabad hagyni, hogy teljesen szétszakadjunk."

Hozzátette: a mostani időszakban mindenki keresheti a saját útját, és megmutathatja az erejét. Az EP-választás listás, teljesen arányos rendszer, nincs ennél jobb alkalom arra sem, hogy kipróbálják, hogy mi, mennyire működik. Tordai Bence szerint ezzel párhuzamosan fel kell is készülni az önkormányzati választásra is, ahol a választási rendszer jellegéből fakadóan össze vannak kényszerítve a pártok.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×