Infostart.hu
eur:
356.06
usd:
313.61
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
a close-up view of a police vehicle with blue lights patrolling near a public park with the windows and doors closed
Nyitókép: aire images/Getty Images

Évekig nem tudták elkapni az autópályás „F1-est”, most meg lehet, hogy megússza

Új fordulatot vett Csehország egyik legismertebb közlekedési ügye: bár a rendőrség több évnyi hajsza után tavaly ősszel végre elfogta azt a sofőrt, aki egy Forma–1-es autóra emlékeztető versenygéppel többször is végigszáguldott a D4-es autópályán, a történet még nem ért véget. A Közép-csehországi Megyei Hivatal formai hibák miatt megsemmisítette a férfira korábban kiszabott büntetést, így az ügyet újra tárgyalják.

Egy piros versenyautó száguld a forgalomban – ez a látvány már-már megszokottá vált a Prágától délre futó D4-es autópályán. Az 51 éves férfit tavaly szeptemberben állították meg a rendőrök. Bejelentés érkezett arról, hogy egy piros versenyautó hajtott be egy dobříši benzinkútra, majd onnan visszatért az autópályára. A rendőrség több járőrt és egy helikoptert is a helyszínre vezényelt, végül Buk település közelében sikerült megállítani a járművet.

A férfi egy olyan autót vezetett, amely távolról Forma–1-es autónak tűnik, valójában azonban egy Dallara GP2/08-as versenygép, egy olyan típus, amelyet 2008 és 2010 között használtak a GP2-es sorozatban, a mai Forma–2 elődjében. Az ilyen járművek közúti használata nem engedélyezett. Nincs rendszámuk, irányjelzőjük, és több más előírásnak sem felelnek meg, ezért nem vehetnek részt a közúti forgalomban.

A příbrami városi hivatal korábban pénzbírságot és fél éves vezetéstől eltiltást szabott ki a sofőrre. A cseh sajtó szerint a bírság összege 10 ezer korona (~146 ezer forint) lehetett. A férfi azonban fellebbezett, és

most a megyei hivatal megsemmisítette az elsőfokú döntést. Indoklásuk szerint hiányosságokat találtak az ügy irataiban, ezért az egész eljárást visszaküldték újratárgyalásra. A hatóságok egyelőre nem részletezték, pontosan milyen eljárási hibákról van szó.

Nem csak a versenyautó sofőrje ellen indult eljárás. A rendőrség a kísérőjármű vezetőjét is feljelentette. A beszámolók szerint egy fiatal férfi egy másik autó mögött kötéllel vontatta a versenyautót megfelelő jelölés nélkül. A helyi média úgy tudja, ő a jármű tulajdonosának fia.

A piros versenyautót a hatóságok 2019 óta legalább öt alkalommal észlelték a D4-es autópályán Příbram környékén. Több autós videót is készített róla, de a sofőr személyazonosságát sokáig nem sikerült megállapítani. Korábban például sisakot viselt, így nem tudták azonosítani.

Ezúttal azonban a rendőrök a helyszínen igazoltatták a vezetőt, így az ügy hivatalos eljárásig jutott. Bár a büntetés egyelőre nem jogerős, a cseh hatóságok tovább vizsgálják az esetet. A rendőrség hangsúlyozza: bármennyire is különleges egy ilyen versenyautó megjelenése az autópályán, a közúti közlekedés szabályai mindenkire egyformán vonatkoznak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

Tisza-kormány: napirenden az ügynökakták megnyitása, folytatódik a Fidesz-közeli média leépítése

A kormány benyújtotta az ügynökakták megnyitását és a méltányossági gyógyszertámogatások rendszerének átalakítását célzó törvényjavaslatokat, amelyeket jövő héten már meg is tárgyalhat a parlament egy újabb rendkívüli ülés keretében. Eközben szállingóznak a hírek a Fideszhez köthető médiánál történő elbocsátásokról, a Mandinernél 60 embert bocsátottak el, valamint a soproni fideszes önkormányzat hetilapja is megszűnik. A nyilvánosságot emellett a "Tisztítótűz-művelet" köti le, amelynek egyik legnagyobb port kavaró eleme a képviselői mandátum 12 éves korlátozása lenne.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×