Infostart.hu
eur:
355.25
usd:
308.28
bux:
133670.96
2026. június 6. szombat Cintia, Norbert
a close-up view of a police vehicle with blue lights patrolling near a public park with the windows and doors closed
Nyitókép: aire images/Getty Images

Évekig nem tudták elkapni az autópályás „F1-est”, most meg lehet, hogy megússza

Új fordulatot vett Csehország egyik legismertebb közlekedési ügye: bár a rendőrség több évnyi hajsza után tavaly ősszel végre elfogta azt a sofőrt, aki egy Forma–1-es autóra emlékeztető versenygéppel többször is végigszáguldott a D4-es autópályán, a történet még nem ért véget. A Közép-csehországi Megyei Hivatal formai hibák miatt megsemmisítette a férfira korábban kiszabott büntetést, így az ügyet újra tárgyalják.

Egy piros versenyautó száguld a forgalomban – ez a látvány már-már megszokottá vált a Prágától délre futó D4-es autópályán. Az 51 éves férfit tavaly szeptemberben állították meg a rendőrök. Bejelentés érkezett arról, hogy egy piros versenyautó hajtott be egy dobříši benzinkútra, majd onnan visszatért az autópályára. A rendőrség több járőrt és egy helikoptert is a helyszínre vezényelt, végül Buk település közelében sikerült megállítani a járművet.

A férfi egy olyan autót vezetett, amely távolról Forma–1-es autónak tűnik, valójában azonban egy Dallara GP2/08-as versenygép, egy olyan típus, amelyet 2008 és 2010 között használtak a GP2-es sorozatban, a mai Forma–2 elődjében. Az ilyen járművek közúti használata nem engedélyezett. Nincs rendszámuk, irányjelzőjük, és több más előírásnak sem felelnek meg, ezért nem vehetnek részt a közúti forgalomban.

A příbrami városi hivatal korábban pénzbírságot és fél éves vezetéstől eltiltást szabott ki a sofőrre. A cseh sajtó szerint a bírság összege 10 ezer korona (~146 ezer forint) lehetett. A férfi azonban fellebbezett, és

most a megyei hivatal megsemmisítette az elsőfokú döntést. Indoklásuk szerint hiányosságokat találtak az ügy irataiban, ezért az egész eljárást visszaküldték újratárgyalásra. A hatóságok egyelőre nem részletezték, pontosan milyen eljárási hibákról van szó.

Nem csak a versenyautó sofőrje ellen indult eljárás. A rendőrség a kísérőjármű vezetőjét is feljelentette. A beszámolók szerint egy fiatal férfi egy másik autó mögött kötéllel vontatta a versenyautót megfelelő jelölés nélkül. A helyi média úgy tudja, ő a jármű tulajdonosának fia.

A piros versenyautót a hatóságok 2019 óta legalább öt alkalommal észlelték a D4-es autópályán Příbram környékén. Több autós videót is készített róla, de a sofőr személyazonosságát sokáig nem sikerült megállapítani. Korábban például sisakot viselt, így nem tudták azonosítani.

Ezúttal azonban a rendőrök a helyszínen igazoltatták a vezetőt, így az ügy hivatalos eljárásig jutott. Bár a büntetés egyelőre nem jogerős, a cseh hatóságok tovább vizsgálják az esetet. A rendőrség hangsúlyozza: bármennyire is különleges egy ilyen versenyautó megjelenése az autópályán, a közúti közlekedés szabályai mindenkire egyformán vonatkoznak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban
A születés sorrendjében

Meglepő egészségügyi különbségek egy 10 milliós testvérkutatásban

A családban betöltött helyünk – az, hogy elsőszülöttként vagy másodikként érkezünk-e – sokáig inkább pszichológiai és kulturális sztereotípiák tárgya volt. A „felelősségteljes nagytesó” és a „lazább kisöcsi” képe mélyen beépült a közgondolkodásba. Egy új, minden eddiginél nagyobb szabású kutatás azonban azt sugallja: a születési sorrend nemcsak a személyiségünkre, hanem az egészségünkre is hatással lehet.

Toroczkai László beleszállt Magyar Péterbe, a kormányfő neki is válaszolt

Az ellenzéki pártvezetőnek több baja is van Magyar Péter viselkedésével, megszólalásaival a migránspaktum elleni tüntetés kapcsán, az egyik, hogy közvetetten elszólta magát az uniós pénzek ügyében, a másik, hogy manipulálta Facebook-videóját. Közlésére Magyar Péter válaszolt.
Tisza-kormány: olcsó hitelek érkezhetnek Magyarországra, jelentkezett a Roszatom

Tisza-kormány: olcsó hitelek érkezhetnek Magyarországra, jelentkezett a Roszatom

Marco Primoraccal, az Európai Beruházási Bank (EIB) alelnökével tárgyalt pénteken Kármán András pénzügyminiszter - derül ki a politikus Facebook-bejegyzéséből. Kármán szerint az uniós források felszabadításával az olcsó európai hitelek szerepe is növekedhet a magyar gazdaságban, azt is elmondta, mire fordítanák a forrásokat. A Roszatom diplomáciai csatornákon keresztül levelet küldött Magyarországra, amelyben kifejezte hajlandóságát a Paks-2 atomerőművel kapcsolatos munkák auditálására, és várja a döntést - jelentette ki Alekszej Lihacsov, az orosz állami nukleáris energetikai vállalat vezérigazgatója újságíróknak pénteken Szentpéterváron. Cikkünk folyamatosan frissül az új magyar kormány legfrissebb bejelentéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×