eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 28. szombat Vencel

Nincsenek többé hölgyek és urak

A londoni metró-igazgatóság bejelentette, hogy a hangosbeszélőn közölt közlekedési figyelmeztetéseket ezentúl nem kezdik "Ladies and gentlemen" azaz hölgyeim és uraim megszólítással, mert ez esetleg sérti azoknak a fülét, akik nemüket illetően sem ide, sem oda nem akarnak tartozni.

A londoni metró közérdekű hangos bejelentései ezentúl nem a hagyományos "Hölgyeim és uraim" megszólítással kezdődnek, hanem, nemiségtől függetlenül, így: "Hello, everybody" azaz "Helló mindenkinek".

A Stonewall, a brit melegek, biszexuálisok és transzneműek kampányszervezete üdvözölte a metróigazgatóság elhatározását, s támogatta azt Sadiq Khan londoni főpolgármester is. Előfordulhat, hogy egy-egy metró-alkalmazott véletlenül, az utasítást feledve, mégis "Hölgyeim és uraim"-mal kezdi a bejelentést, de ezeket az igazgatóság, mint tudatják, figyelmeztetni fogja.

Az újítás indoklása szerint a metróigazgatóság szeretné, ha Londonban, ebben az oly vegyes népességű nyolcmilliós fővárosban, mindenki befogadottnak érezné magát, amikor metróra száll.

Nagyapám, a színpadi szerző Molnár Ferenc, köztudomásúlag remek humorú, de olykor szabadszájú íróember volt. Egy banketten, valamikor előző századunk húszas éveiben, őt kérték fel a megnyitó beszédre. Molnár végigpillantott az egybegyűlteken, és látta, hogy ott ül az asztalnál népszerű újságíró kollégája is, aki hermafroditának született. Megköszörülte a torkát és így kezdte szónoklatát: "Hölgyeim, uraim és Neuschloss Móni!"

A londoni metrón ezentúl nem különböztetik meg az utasokat nemek szerint. Rendben, ez politikailag korrekt. De ez a "Helló mindenkinek" megszólítás számomra kicsit túl haverkodónak tűnik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Hajszálon múlhat az amerikai elnökválasztás eredménye, és ez a tőzsdéknek nagyon rossz hír

Hajszálon múlhat az amerikai elnökválasztás eredménye, és ez a tőzsdéknek nagyon rossz hír

Már a 2020-as amerikai elnökválasztás is megmutatta, hogy viszonylag nagy országos szavazatkülönbség esetén is tud nagyon szoros eredmény kialakulni az elektori rendszerben döntő egyes csatatérállamokban. Ha most az 51 amerikai állam egyedi elnökválasztási esélyeit megvizsgáljuk, azt láthatjuk, hogy olyan extrémen szoros versenyfutás is jöhet, ahol Pennsylvania állam egymaga dönti el a végeredményt. Egy kiélezett helyzetben pedig nagy kérdés lehet, hogy lesz-e kvázi azonnali végeredmény, vagy hetekig-hónapokig tartó bizonytalanság veszi kezdetét. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×