eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Nyitókép: Pixabay

Az ausztrál kormány el akarja kerülni a „Skynet-tragédiát”

Az ausztrál kormány a mesterséges intelligencia szigorúbb szabályozását tervezi, és nem zárja ki az úgynevezett deep fake technológia betiltását sem – közölte Ed Husic ausztrál ipari miniszter.

„Nyilvánvaló aggodalom érezhető a társadalomban a technológia túlságosan gyors fejlődését illetően” – jelentette ki a tárcavezető az ABC ausztrál hírtelevízióban.

Kiemelte: a kormányoknak nagy felelősségük van a kockázatok felmérésében és az MI szabályozásában. Elismerte, még mindig vannak kiskapuk a szerzői, valamint az adat- és fogyasztóvédelmi jogokat illetően, és azt mondta, Canberra biztosítani akarja, hogy a kidolgozandó jogi keretrendszer – az MI-szektor gyors fejlődése tükrében – megfelel a céloknak.

Hozzátette azt is, hogy a kormány az MI „nagy kockázatú részeit” akár be is tilthatja, amennyiben erre a lakosság részéről határozott igény lép fel.

A héten korábban találkozót tartottak az MI fejlesztői, a megbeszélésen résztvevők a többi között

sürgették a törvényhozókat, hogy a mesterséges intelligencia hordozta veszélyeket a világjárványokkal és a nukleáris háborúval egy szinten kezeljék.

Az ausztrál tudományos és technológiai tanács csütörtökön közzétett jelentése szerint az MI-generálta tartalmakat helytelenül használhatják fel parlamenti üléseken is.

Ausztrália az elsők között, már 2018-ban szabályozta a mesterséges intelligenciát.

Címlapról ajánljuk

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×