eur:
413.53
usd:
401.28
bux:
81703.87
2025. január 10. péntek Melánia
Middle age woman wheezing touching chest at home
Nyitókép: Pheelings Media/Getty Images

Egy potenciális Covid-gyógyszerrel kevesebb lett

Az enyhe és közepes erősségű tünetekkel rendelkező Covid-betegek esetében sem jelent jelentősebb gyorsabb gyógyulást, ha valakit ivermektinnel kezelnek, derült ki egy friss klinikai kutatásból.

Az ivermektint szedők 12 nap alatt lábaltak ki a megbetegedésből, azok pedig, akik nem kapták a szert, 13 nap alatt gyógyultak meg - írja a CNBC cikke a JAMA-ban megjelent eredményekre hivatkozva.

Az ivermektint már korábban is bevetették a humán gyógyászatban férgesség kezelésére, de alapvetően lovaknál használatos, féregtelenítési célú gyógyszer.

"Az enyhe vagy közepesen súlyos koronavírus-fertőzésben szenvedő járóbetegek körében

az ivermektin-kezelés a placebóval összehasonlítva nem csökkentette jelentősen a gyógyulásig eltelt időt.

Ezek az eredmények nem támasztják alá az ivermektin alkalmazását enyhe vagy közepesen súlyos koronavírusos betegeknél" - állapította meg Duke University School of Medicine által vezetett tudóscsoport.

A pandémia kezdeti szakaszában bizonyos körökben nagy népszerűségnek örvendett az ivermektin alkalmazása koronavírus esetén, de kevés adat állt rendelkezésre, amely alátámasztotta volna a kúra eredményességét.

A mostani kutatásban 817 embernek adtak ivermektintablettát, míg 774 beteg placebót kapott. A gyógyszer adagját testsúlyra számították ki, a koronavírusból való felgyógyulás kritériumának a három napon át tartó tünetmentességet tekintették.

Mindkét csoportban egy ember halt bele a koronavírus-fertőzésbe,

és mindkét csoportból kilenc embert kellett kórházba szállítani a megbetegedés miatt. 93 helyszínen adták ki a gyógyszert és a placebót 2021 júniusa és 2022 májusa között, amikor a delta, illetve később az omikron variánsok voltak dominánsak az USA-ban.

Egy korábbi kutatás már kimutatta, hogy a kórházi kezelést igénylő súlyosságú betegség kialakulását sem képes megelőzni az ivermektin.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

Kaiser Ferenc: sem a béke, sem a tűzszünet nem lesz gyors Ukrajnában

A tűzszünet akkor ér valamit, ha mind a két fél betartja – mondta Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az orosz–ukrán háború várható alakulásáról az InfoRádió Aréna című műsorában. A biztonságpolitikai szakértő kitért arra is, miért figyelik a felek Donald Trump beiktatását is, és hogy miért nincs esély a megegyezésre, amíg hiányzik a bizalom a háborús felek között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 10. 11:05
×
×
×
×