eur:
411.86
usd:
400.01
bux:
0
2025. január 15. szerda Lóránd, Lóránt
International Space Station Orbiting Earth. 3D Illustration.
Nyitókép: 3DSculptor/Getty Images

Magánűrállomás belsejét tervezheti a Hilton

A Voyager Space Holdings és a Lockheed Martin közösen fejlesztett űrállomásába vonták be a hotelláncot.

A Hilton a lakosztályok és az alvóhelyiségek kialakítása mellett a Voyagerrel együttműködve megvizsgálja az űrállomás és az űrhajósok fedélzeti élményeinek marketinglehetőségeit is. A cég egészen újszerű megközelítést hozhat a Starlab néven fejlesztett űrállomással kapcsolatos munkálatokba.

A partnerség az első a maga nemében a fejlesztés alatt álló magánállomások között, bár mind az űr-, mind a vendéglátóiparban már régóta téma egy űrbéli szálloda lehetősége – írja a CNBC.

"Az űrben tett felfedezések évtizedek óta pozitívan befolyásolják a földi életet, és most a Hilton lehetőséget kap arra, hogy ezt az egyedülálló környezetet kihasználva javítsa a vendégélményt, bárhová is utaznak az emberek" – mondta Christopher Nassetta, a Hilton vezérigazgatója egy nyilatkozatban. A Voyager a Lockheed Martinnal együttműködve fejleszti a Starlab űrállomást. A vállalatok célja, hogy az első Starlab már 2027-ben alacsony Föld körüli pályán mozogjon.

Az űrállomás egy azon négy közül, amelyet amerikai vállalatok építenek a NASA-val szerződve, mivel az ügynökség arra készül, hogy 2030-ban nyugdíjazza a Nemzetközi Űrállomást.

A Starlab fejlesztését támogatták a legnagyobb mértékben, mintegy 160 millió dollárral.

A Voyager komoly piaci lehetőségeket lát a Starlab kapcsán tudományos és kutatási szolgáltatások, valamint emberrel végzett űrrepülések terén. Az első Starlab-modul építését 2023 harmadik negyedévében kezdik meg a tervek szerint. A konstrukció három modul egymáshoz csatolására képes, a jövőben pedig a piaci igényeket lefedő tovább Starlabek létrehozása a cél. A vállalatot 2023-ban szeretnék bevezetni a tőzsdére is.

Címlapról ajánljuk
MOK: a finanszírozás átalakítása nélkül csak nőni fog a kórházak adóssága

MOK: a finanszírozás átalakítása nélkül csak nőni fog a kórházak adóssága

A kórházak egyre növekvő adósságának oka, hogy az állami egészségügy finanszírozása nem felel meg a valós költségeknek, így az orvosok az elvégzett beavatkozásokkal veszteséget termelnek – hívja fel a figyelmet a Magyar Orvosi Kamara. A szervezet főtitkára kiemelte: Magyarországon a felét költi az állam egészségügyre, mint az uniós átlag.

Tálas Péter: Putyint legitimálná, ha Trumppal találkozna

Miközben Svájc is bejelentkezett egy békecsúcs megrendezésére, előkészítés alatt áll Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozója – mondta az InfoRádióban Tálas Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének egyetemi docense.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.15. szerda, 18:00
Jambrik Rudolf
nyugalmazott tűzoltó ezredes
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×