Infostart.hu
eur:
400.5
usd:
344.86
bux:
99787.2
2025. július 16. szerda Valter
Az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó cég egyik központja a Maryland állambeli Gaithersburgben 2021. április 5-én. A Biden-adminisztráció április 3-án a Johnson & Johnsont bízta meg a problémás baltimore-i Emergent BioSolutions gyár irányításával, amelyben egy gyártási hiba miatt tönkrement a J&J koronavírus-vakcinájának 15 millió adagja. Ekkor még az AstraZeneca vezette a létesítményt, és a problémát az okozta, hogy összekeverték az AstraZeneca és az amerikai cég készítményeinek alapanyagát.
Nyitókép: Jim Lo Scalzo

Koronavírus-gyógyszert fejlesztett ki az AstraZeneca

Engedélykérelmet nyújt be brit-svéd gyógyszergyártó az amerikai gyógyszerhatóságnak egy olyan gyógyszerre, ami a Covid kialakulását hivatott megakadályozni azoknál a személyeknél, akiknél a gyenge immunrendszerük miatt nem hat a vakcina

Az AstraZeneca veszélyhelyzeti kérelmet nyújtott be az amerikai gyógyszerfelügyeletnek (FDA) a készítményre. A klinikai tesztek adatai alapján az AZD7442 néven futó antitestkezelés 77 százalékkal csökkentette a tünetek kialakulásának valószínűségét. A készítményt azoknak szánják, akiknél az oltás nem váltott ki megfelelő immunválaszt, vagy akiknél erősíteni kell az immunválaszt. A tesztek során három hónappal az oltást követően kezdték alkalmazni a kezelést és a résztvevőket 15 hónapig fogják megfigyelni – írja a Portfolio.

Míg a vakcinák az immunrendszer működésére támaszkodnak, célzottan termeltetnek antitesteket, addig az AstraZeneca készítménye laborban előállított antitesteket tartalmaz, amelyeknek az a feladatuk, hogy a szervezetbe bejuttatva felvegyék a harcot a vírus ellen.

Egyelőre az Egyesült Államokban az AstraZeneca vakcinája nem kapott engedélyt (valamikorra a második félévre várják), ha a kezelést engedélyezi a felügyelet, az nagy győzelmet jelentene a vállalatnak. Hasonló monoklonális antitest-terápiákat fejleszt például a Regeneron, az Eli Lilly, valamint a GlaxoSmithKline is, de még egyik sem nyújtott be engedélykérelmet a hatóságoknak.

Címlapról ajánljuk
Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönbüntetésre ítélték Moszkvában az egyik legismertebb kortárs orosz írót. Borisz Akunyint Ukrajna-szimpátiája – az orosz törvények szerint a terrorizmus támogatása – és az idegenügynök-törvény megsértése miatt ítélték el. Szerencséjére azonban Londonban él.

Donald Trump újabb retorziót lebegtetett be az oroszokkal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban - az amerikai elnök erről kedden beszélt újságírók előtt a Fehér Háznál, mielőtt Pennsylvania államba utazott.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.16. szerda, 18:00
Latorcai Csaba
a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×