eur:
411.75
usd:
395.69
bux:
79541.83
2024. november 22. péntek Cecília
Az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár és az Oxfordi Egyetem közös fejlesztésű, koronavírus elleni vakcináinak újabb szállítmánya a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának épületében Kecskeméten 2021. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

AstraZeneca-oltás: egy dolgot alig győz tisztázni az Európai Gyógyszerügynökség

Ez pedig az Ausztriában oltott egészségügyi dolgozó halálával kapcsolatos.

Nem talált összefüggést az Európai Gyógyszerügynökség az AstraZeneca oltása és a napokban ismertté vált ausztriai esetek, egy elhalálozás és egy megbetegedés között olyanoknál, akik megkapták az oxfordi vakcinát - szúrta ki a Reuters jelentését a HVG.

A két eset miatt vasárnap Ausztriában fel is függesztették az AstraZeneca alkalmazását.

Az ügynökség közlése szerint a két érintett tünetei nem tartoznak azok közé, amelyeket az oltás mellékhatásként produkálhat.

Az uniós hatóság szerint az AstraZeneca vakcinájával beoltott embereknél előforduló tromboembóliás - vérrögképődéssel járó - tünetek száma nem magasabb, mint a lakosság körében, március 9-ig 3 millió ember kapta meg az oltást, 22 esetben fordult elő ez a ritka reakció.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Hirtelen esés után felpattantak a tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×